2020. június 30., 09:50
Frissítve: 07:54

Magyarországon tízzel, Szlovákiában kettővel nőtt az igazolt fertőzöttek száma hétfőn

Szlovákiában hétfőn (6.29.) két újabb koronavírus-fertőzöttet azonosítottak. Ezzel a fertőzöttek összlétszáma 1667-re nőtt. A hétfői nap folyamán 784 tesztet végeztek.

koronavírus Csehország
Fotó: TASR / AP

Az elvégzett tesztek száma ezzel 209 750-re emelkedett. Eddig összesen 1464 személy gyógyult ki a betegségből. Hétfőn nem regisztráltak új gyógyultat.
Szlovákiában hétfőn négy paciens került kórházba. A COVID-19 betegséggel összefüggésben összesen 19 személyt kezelnek kórházban, kilenc esetben már igazolták a koronavírus-fertőzést. Három beteget az intenzív osztályon kezelnek, mesterséges lélegeztetésre senki sem szorul. A hétnapos mozgó medián értéke jelenleg 13.
A COVID-19 betegséggel összefüggésbe hozható elhalálozások száma nem változott. Szlovákiában eddig 28 személy halt bele a betegségbe.

Magyarországon tízzel nőtt az igazolt fertőzöttek száma

Tízzel, 4155-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon, és az elmúlt 24 órában senki nem halt bele a fertőzésbe - közölte a koronavirus.gov.hu kedden. Az elhunytak száma így változatlanul 585, 2692-en pedig már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 878. Az aktív fertőzöttek 38 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 48 százaléka budapesti. 169 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 9-en vannak lélegeztetőgépen.

Az oldal adatai szerint 1783-an vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 274 945.

Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (1978) és Pest megyében (624) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (377), Komárom-Esztergom (307), Zala (262) és Csongrád-Csanád megye (112), a sor végén pedig Békés megye áll (13).

Megosztás
Címkék