2020. szeptember 10., 20:17

Komárom polgármestere Nyitra megye MKP-s képviselőivel találkozott

A komáromi régiót érintő ügyekben egyeztetett Komárom város polgármestere Nyitra megye MKP-s megyei képviselőivel szeptember 10-én, Komáromban. A találkozón elhangzott, a régió számára fontos az egységes magyar képviselet megteremtése, ahogyan az is, hogy a fontos kérdésekben közös erővel lépjenek fel.

 

Fotó: Matus Tibor

Keszegh Béla, Komárom polgármestere a találkozóról elmondta, a cél az volt, hogy a város vezetése és a megyei képviselők összehangolják és egységesen képviseljék azokat a terveket, melyek a komáromi régió javát szolgálják.

A találkozóra meghívást kapott Jobbágy József, a Híd, valamint Orosz Örs, az Összefogás megyei képviselője is, ám egyéb elfoglaltságuk miatt egyikőjük sem tudott részt venni az egyeztetésen.

Ott volt azonban – az MKP megyei képviselőin kívül – Forró Krisztián, az MKP országos elnöke.

Komárom polgármestere az egyeztetést követő sajtótájékoztatón elmondta, a találkozón olyan, a régió lakosait érintő, "húsba vágó" kérdések kerültek szóba, mint az infrastrukturális és közlekedési fejlesztések, valamint az útfelújítások. Ezek között említette, a Komárom-Gúta útszakaszt, amelynél „minél hatékonyabban” szeretnének előrelépni.

Úttalan utakon

„Szomorúan konstatáljuk azt a tény, hogy Nyitra megye az egyetlen olyan kerület, ahol nincs autópálya, de gyorsforgalmi út sem igen, a vasúthálózat pedig rendkívül elhanyagolt”

– sorolta a problémákat Keszegh Béla.

Mivel most készül Nyitra megye területrendezési és a következő EU-s költségvetési időszak tervezete, Komárom polgármestere szerint most kell lépni, javaslataikat el kell juttatni az illetékeseknek.

Keszegh Béla beszámolt arról is, hogy a találkozón felmerült az R8-as gyorsforgalmi út bővítése Komárom és Nyitra között, valamint az ehhez kötődő elkerülő utak kiépítése – ahogyan az a kérdés is, hogy hol lenne a legészszerűbb ezeket megépíteni.

A komáromi polgármester köszönetet mondott a megyei képviselőknek, szerinte ugyanis 2015 után „érezhető egy jelentős elmozdulás” a megyei fejlesztések terén – ezekből Komárom városa is sokat profitált. Ez Keszegh szerint nem volt mindig magától értetődő, hiszen korábban a fejlesztésekre szánt források nem voltak arányosan elosztva a megye északi és déli rész között.

"Gyümölcsöző találkozó"
Az MKP komoly erőt képvisel Nyitra megyében, hiszen a képviselőinken kívül megyei alelnökünk is van. Ennek is köszönhető, hogy hozzá tudtunk járulni ezekhez a pozitív változásokhoz. De nyilván van azért még mit tenni annak érdekében, hogy a komáromi régió még jobb kondícióba kerüljön”

– jelentette ki a sajtótájékoztatón Forró Krisztián.

Az MKP elnöke szerint ennek a komáromi találkozónak is az az egyik legfontosabb üzenete, hogy a felvidéki magyar politikum „egységet mutasson fel, hiszen csak az egység tud komoly eredményeket elérni”.

A cél az, hogy minél összehangoltabban és egymást segítve tudjuk ezt a régiót képviselni

– mondta.

Az MKP megyei frakcióvezetője, Farkas Iván szerint a találkozó „gyümölcsözőnek bizonyult, hiszen sok fontos szakmai kérdést” meg tudtak vitatni.

Farkas kiemelte, a megye saját költségvetéséből a komáromi Ipari Szakközépiskolára 1,1 millió, a Selye János Gimnáziumra 1,6 millió eurót tudott elkülöníteni. „Ezt mind az MKP megyei frakciója kezdeményezte. A komáromi Jókai Színház épületének felújítására pedig további 700 ezer eurót fordíthatunk” – hangsúlyozta.

Farkas elmondta,

2015 óta rendkívül felgyorsult a megyei utak burkolatának felújítása, és ez most már a déli régiókra is érvényes. Mint mondta, erre 8-9 millió eurót költenek éves szinten.

A megyei frakcióvezető hangsúlyozta, kiemelt céljuk, hogy a megyei területrendezési terv megalkotása során elérjék az R7-es nyomvonalának módosítását.

„Azt szeretnénk, hogy ez ne a mai napig érvénybe lévő, Érsekújvárt északról elkerülő út nyomvonalán legyen, valahol Bánkeszinél és Suránynál, mert akkor minden komárominak, ógyallainak és gútai át kellene haladnia Érsekújváron. Célunk, hogy Bajcsnál egy déli elkerülője legyen az R7-esnek” – mondta Farkas.

Csenger Tibor, Nyitra megye MKP-s alelnöke azt emelte ki, hogy az elmúlt öt évben valóban sikerült elérni a megyei költségvetésben, hogy most már arányosan vannak elosztva a beruházások.

„Komáromban tíz közintézmény van, ezek az elmúlt időszakban közel hatmillió eurót kaptak a megyétől. De további négymillió szerepel a tervekben a következő két évben” – közölte, hozzátéve, a határon átnyúló pályázatokból is jelentős összeget tudtak pályázatok útján lehívni.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.