2021. január 31., 14:02
Frissítve: 2021. jan. 31. 20:51

Fico szerint a kormány Gestapo-féle módszereket alkalmaz. A miniszterelnök-helyettes cáfol

Élesen bírálta a kormányt és a Nemzeti Bűnüldözési Ügynökséget (NAKA) Robert Fico exkormányfő.

Fotó: TASR

Az ellenzéki Smer elnöke a Gestapo módszereihez hasonlította azt a gyakorlatot, ahogyan az elmúlt napokban a NAKA letartóztatott több személyt. Szerinte ezek az eljárások a kormány utasításai szerint történtek

- jelentette ki Fico a TA3 hírtelevízió A politikában (V politike) című vitaműsorában. 

Veronika Remišová (Za ľudí) miniszterelnök-helyettes visszautasította a Smer elnökének szavait, hozzátéve: a Smer által kinevezett tisztségviselők kerülnek most rács mögé, és ez azt bizonyítja, hogy Fico rendkívül gyenge miniszterelnök volt, hiszen nem tudott ezekről a bűncselekményekről, vagy ha tudott, akkor takargatta.

Hivatalos formában is szeretnénk tiltakozni valamennyi szlovákiai ember nevében azok ellen a Gestapo-módszerek ellen, amelyeknek tanúi vagyunk"

- mondta Fico a rendőrségnek arra a pénteki fellépésére reagálva, amely során többek között őrizetbe vették František Imreczét, a Pénzügyi Igazgatóság volt elnökét.

Megjegyezte, hogy erre semmi szükség nem volt, hiszen akik ellen most a NAKA fellépett, hajlandóak önként vallomást tenni, ha erre felkérik őket. Éppen ezért Robert Fico úgy látja, hogy szerinte politikai megrendelés húzódik az akció mögött. 

A kormány arra kapott mandátumot, hogy megtisztítsa Szlovákiát a korrupciótól. A tény az, hogy az ön egykori jelöltjei kerülnek szép sorjában rács mögé. És tény az is, hogy ők maguk is beismerik ezeket a tetteket"

- reagált Remišová Fico szavaira, hozzátéve: a 18 fogvatartott közül tíz beismerő vallomást tett.

A miniszterelnök-helyettes cáfolta, hogy a rendőri akciók mögött a politikai megrendelések volnának, ahogyan azt is, hogy a kormány beavatkozna a rendőrség munkájába.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.