2025. november 8., 15:00

Fico november 17-re összehívja a kormány ülését

Robert Fico miniszterelnök hétfőre, november 17-re hívja össze a kormány ülését. 

Békességóhajtás
Robert Fico
Fotó: TASR

Ezt az STVR Szombati párbeszédek című műsorban jelentette be.

A kabinet ülésének napirendjét hétfőn (11. 10.) a koalíciós tanács ülésén fogják megvitatni. A miniszterelnök tiszteletben tartja, ha az emberek ezen a napon tüntetni mennek. Nem szeretné azonban, ha erőszakos összecsapásokra kerülne sor.

November 17-re összehívom a kormányt, lesz kormányzati napirendünk. Hétfőn koalíciós tanácskozást tartunk, és biztosan meg fogjuk beszélni, mi minden szerepelhet a kormány napirendjén. Ami a Smer pártot illeti, mi is rendezvényekkel készülünk, de az egyetlen dolog, amit nem szeretnénk az az, hogy bármilyen összetűzés vagy erőszakos cselekmény történjen, mert mindenfélét hallunk”

– mondta Fico. Bízik benne, hogy november 17-ét mindenki demokratikusan fogja megünnepelni.

Hadd tüntessenek az emberek, mondják el a véleményüket, de engem ez különösebben nem zavar, ez egy ünnep, mint bármelyik másik”

– tette hozzá a miniszterelnök.

2001 óta november 17. Szlovákiában nemzeti ünnep, amelyet a szabadság és a demokrácia napjaként ünnepelnek. A bársonyos forradalomra utal. Újabb változásként azonban már nem munkaszüneti nap. A megszüntetése része volt a parlament által jóváhagyott, jövő évi konszolidációs intézkedéscsomagnak.

Az ellenzék és a nem kormányzati szervezetek különböző rendezvényeket hirdettek meg erre a napra. Számos intézmény és iskola pedig bejelentette, hogy november 17-én szabadnapot adnak alkalmazottaiknak és diákjaiknak.

Megosztás
Címkék