2024. június 30., 14:39

Fico lassan visszatér, ám maradandó károsodásról is beszélt vele kapcsolatban Kaliňák

A közeljövőben, már a következő napokban lehet arra számítani, hogy Robert Fico miniszterelnök ismét felbukkan, és fokozatosan átveszi munkafeladatait - jelentette ki Robert Kaliňák miniszterelnök-helyettes és védelmi miniszter vasárnap az 5 perc múlva 12 című politikai vitaműsorban.

Robert Kaliňák
Fotó: TASR

A televíziós műsorban Milan Majerský, a KDH elnöke mielőbbi jobbulást kívánt Ficonak, ismételten elítélte az ellene elkövetett merényletet, ugyanakkor tolmácsolta a lex merénylettel kapcsolatos fenntartásait.

„Nem állítható, hogy minden a tervek szerint ment volna, de annyit elmondhatunk, hogy a helyzet már annyit javult, hogy a miniszterelnök aktívan részt vett a héten megtartott és a tíz nappal ezelőtti informális csúcstalálkozó megbeszélésein” - mondat Kaliňák.

Megjegyezte:

az orvosok mindent megtesznek azért, hogy a miniszterelnök újra végezhesse munkáját, bár maradandó károsodást is szenvedett.

A védelmi miniszter hozzátette: napi szinten tartja a kapcsolatot a miniszterelnökkel, személyesen is találkoznak.

Majerský szerint a merényletre válaszul a parlament által a héten elfogadott intézkedéscsomagot csak a vizsgálat lezárása után kellett volna elfogadni. Fenntartásai vannak a gyülekezési jog korlátozásával kapcsolatban is.

Szerinte a lex merényletbe foglalt, miniszterelnöki életjáradék lehetett volna egy külön törvény. Ugyanakkor a járadékot nem ellenzi a három legfőbb közjogi méltóság esetében, például a tisztségben eltöltött évek után.

Kaliňák visszatérne ahhoz az intézkedéshez is, amely lehetővé tenné személy legitimálását az online térben,

mivel szerinte nem lehet hátrányban az utca embere, igazolvánnyal a kezében az online térben ténykedővel szemben. A témáról az ellenzékkel is tárgyalni akar.

A lex merénylet folytatása a személyiségek védelme lesz, mely csomagnak rendkívüli jogalkotási folyamaton kell keresztülmennie – mondta a miniszterelnök-helyettes.

Majerský sincs ellene az online világ ellenőrzésére vonatkozó javaslatnak,

mivel szerinte is szükség lenne egy jó törvényre, amely ellenőrzi, hogy mit írnak az emberek a közösségi oldalakon. Hangsúlyozta ugyanakkor a megfelelő jogalkotási eljárás és a tárgyalások szükségességét.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.