2020. február 18., 13:07

Jó gazdaságpolitika nélkül nincs erős magyar képviselet - Farkas Iván és Gál Zsolt a Nézőpont vendége

A Magyar Közösségi Összefogás programjának harmada gazdasági kérdésekkel foglalkozik. Ez is mutatja, hogy bár fontos a kultúra, a hagyományok és a nyelvhasználat erősítése, a választók számára is elsődleges elvárás egy párttal szemben, hogy a gazdasági fejlődést biztosítsa az általuk képviselt régiók számára. A választási párt meghallotta a választók kérését, ezért programjába regionális és országos gazdasági megoldásokat is beépített. A programot a legjobbak közé sorolták a választási programokat értékelő szakmai szervezetek. Stúdiónkban a program kidolgozásában részt vevő Farkas Ivánt és Gál Zsoltot faggattuk a gazdasági elképzelésekről. Nézze velünk!

Videó:  ma7

A Nézőpont stúdiójának vendégei ezúttal Farkas Iván, a Magyar Közösség Pártja gazdaságpolitikai és régiófejlesztési alelnöke, valamint Gál Zsolt, a Magyar Fórum alelnöke, akiket Matus Tibor műsorvezető kérdez az egyesült párt gazdaságpolitikai céljairól. A parlamentbe jutás a párt elsődleges célja, azonban még ennél is fontosabb, hogy jó eredmény esetén kész programmal kezdjenek majd kormányalakítási tárgyalásokat a jobboldali kormányváltó erőkkel.

A Magyar Közösségi Összefogás programjáról már folytak egyeztetések a kormányváltásra törekvő pártok képviselőivel, ezek nagy részét a potenciális partnerek megvalósíthatónak látják. Ennek legerősebb elemei az adópolitika, a régiófejlesztés és a vállalkozási környezet optimalizálására kidolgozott megoldási javaslatok.

Az elemző intézetek kiemelték, hogy a program nem csak a magyar népesség szempontjából erős, hanem országosan is hozzásegítené Szlovákia gazdaságát ahhoz, hogy növekedjen az ország versenyképessége és a piac megerősödéséhez is hozzájárulna.

A beszélgetés azonban nem csak a tervekről szól, hiszen szóba kerülnek olyan botrányos gazdasági visszaélések is, mint az útdíj botrány, amely a jelenlegi kormánypártokat terheli. Itt egy Európában ismeretlen mértékű gazdasági visszaélésről van szó, melynek során a beszedett útdíjaknak csak nem egészen 7 százaléka lett visszaforgatva útépítésre, miközben több európai országban ez akár a 90 százalékot is eléri. Nem beszélve az autópálya-építések túlárazásáról, ahol szinte kétszer annyi pénzből építettek egy kilométernyi utat, mint a szomszédos Magyarországon vagy Csehországban.

A választások tétje tehát a mindent átszövő mérhetetlen korrupció felszámolása, ezért előnyös, ha egy választó az urnához járulás előtt tájékozódik arról, mi folyt itt az elmúlt 12 esztendő során.

Aki azt gondolja, csak egy újabb unalmas gazdaságpolitikai beszélgetést hall majd ebben a bő fél órában, az téved, itt valójában rólunk van szó. Nézze velünk!

 

 
Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.