2020. július 3., 19:19

Felpezsdült az élet a dunaszerdahelyi és nagymegyeri termálfürdőben

Csaknem három hónapos kényszerszünet után újra megnyithatják kapuikat a dél-szlovákiai termálfürdők, amely igazi felüdülés lehet minden fürdőzni vágyó számára. A koronavírus-járvány felbukkanása azonban súlyosan érintette a fürdőket, hiszen az elsők között kellett bezárniuk és az utolsók között nyithattak ki, amely súlyos bevételkieséssel járt. Mivel a dél-szlovákiai turizmus legerősebb ágazatát éppen a termálfürdők jelentik, úgy döntöttünk, hogy ellátogatunk a Felvidék két legjelentősebb és leglátogatottabb termálfürdőjébe és utánajárunk, hogy hogyan készültek a szezonnyitásra és milyen nehézségekkel kell megküzdeniük a több hónapos kényszerszünet után.

Videó:  ma7

A Ma7 stábja elsőként a nagymegyeri Thermal Corvinus fürdőbe látogatott el, amely június 6-tól nyitotta meg szolgáltatásait a fürdőzni vágyók előtt.

A fürdő a tavalyi esztendőben több mint 714.000 regisztrált belépővel rekordlátogatottságot tudhatott maga mögött, ennek ellenére a háromhavi leállás és a vírus felbukkanása nagyon kedvezőtlen hatással volt a fürdő gazdasági helyzetére, mivel a szolgáltatások fejlesztése és a létesítmények modernizálása céljából komoly beruházásokat hajtottak végre, amelyeket banki hitelből finanszíroztak.

A fürdő vezetősége stábunknak elmondta, hogy bár jelenleg nagyon nehéz helyzetben vannak, bíznak abban, hogy idén sok látogatót fogadhatnak és sikerül megoldaniuk az egzisztenciális problémáikat.

 

Stábunk második állomása a dunaszerdahelyi Thermalpark volt, amely közel három hónapnyi szünet után június 9-én nyitotta meg újra szolgáltatásait.

A fürdő kiváló gazdasági eredményekkel zárta az évet, ám a kényszerszünet valószínűleg jelentősen befolyásolja majd az idei gazdasági eredményt, amely nemcsak az időjárástól, hanem a koronavírus-járvány esetleges második hullámától is függ.

Somogyi Gábor, a Thermalpark igazgatója elmondta, hogy

a tíz hetes kényszerszünet után sincsenek egzisztenciális gondjaik, viszont az elmúlt időszakban közel 450 ezer euróba került a fürdő üzemeltetése, bevételük azonban nem volt. Bíznak abban, hogy az emberek idén nyáron inkább a termálfürdőket részesítik előnyben a tengerparti nyaralással szemben és az időjárás is majd nekik kedvez.

Nézze velünk a látványos összefoglalót!

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.