Porrá lett falu, egy titokzatos költőnő, a háború és deportálás iszonya a Vízsodorta históriák nagykeszi epizódjaiban - VIDEÓKKAL
A Pro Media Alapítvány támogatásával létrejött Vízsodorta históriák új évadának következő négy részét április 26-án nyilvános vetítés keretén belül mutatták be Nagykesziben.
A Vízsodorta históriák egyedi elképzelésű, párját ritkító dokumentumfilm-sorozat, amely mára akkora tömeget mozgat meg, amelyre az alkotók sem számítottak.
Zalka Lóránt helytörténész, a projekt egyik alkotója maga sem gondolta, hogy oktatófilmként hall majd vissza egy-egy epizódot, vagy, hogy nyelvjárási viszonylatban is vizsgálják majd a históriákat.
Nagykeszi polgármestere, Csóka Lajos a most vetített epizódok tökéletes hátszele volt. Csendben mozgatott mindent és mindenkit, hogy a nagykeszi epizódok is a korábbiakhoz hasonló színvonalban készülhessenek el. Kivette a részét a készülődésben, de szívesen mesélt a kamera előtt is Nagykeszi jellegzetességeiről.
Kulcsár Nándor, aki a szomszédos település iskolájának igazgatója volt négy évtizeden keresztül, 1978-ban gyűjtésbe kezdett. A környék településeinek történéseit, fontos mozzanatait szedte írásba, így az alkotók kincsként kezelték.
Az eddigi epizódok közül ezekben a részekben szerepelt a legtöbb gyerek, az egyik legfiatalabb közülük Vendégh Mira volt, akinek hatalmas élmény marad a forgatás.
Kósa Lőrinc, a Vízsodorta históriák másik alkotója elmesélte, hogyan is képesek így összerántani a települések közösségeit azért, hogy a múlt eseményeit mai technikával megőrizzék a jövőnek.