Kezdetét vette a 49. Duna Menti Tavasz - VIDEÓKKAL
49. alkalommal kerül megrendezésre a Duna Menti Tavasz, a bábcsoportok és gyermekszínjátszó együttesek országos seregszemléje Dunaszerdahelyen, a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban. Ahogy előzőleg, ebben az évben is a Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet a Duna Menti Tavasz országos gyermek báb- és színjátszófesztivál főszervezőjeként társrendezőivel, a Csemadok Dunaszerdahelyi Területi Választmányával, Dunaszerdahely Város Önkormányzatával és a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központtal közösen vágtak bele a rendezvény szervezésébe.

Dunaszerdahely újra a gyermekek játékos kreativitásának központjává vált, hiszen május 27. és 30. között immár 49. alkalommal rendezik meg a Duna Menti Tavasz országos gyermek báb- és színjátszófesztivált. A Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színházterme ismét megtelt nevetéssel, izgalommal, csillogó szemekkel és persze a színpadon megelevenedő mesékkel, humorral, mélységgel, és mindazzal, amit a gyermekszínház és bábművészet nyújtani tud.
A szervezők, Takács Ottó, a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet vezetője és Mézes Rudolf, a Csemadok Nyugat-Szlovákiai regionális alelnöke hangsúlyozták, hogy
A fesztivált kedden reggel térzenével és felvonulással nyitották meg, majd a város kulcsának szimbolikus átadásával, a Duna Menti Tavasz szobrának koszorúzásával kezdetét vette az idei eseménysorozat. A megnyitón nemcsak a gyermekek, hanem a pedagógusok, szülők és szervezők is együtt ünnepeltek, hiszen ez a rendezvény minden évben egyfajta művészeti és közösségi összefogás szimbóluma is. Ezt emelte ki stábunknak Gubík László is, a Magyar Szövetség elnöke, aki hangsúlyozta, hogy
Kedd délelőtt folyamán a színpadot a bábművészet vette birtokba és a különböző településekről érkező csoportok egymást követve bizonyították, hogy milyen sokféleképpen lehet életre kelteni egy történetet.
A Komáromi Marianum Óperencia Bábcsoportja a Szöszkommandó című darabot mutatta be, így egy izgalmas mesejátékkal nyitották a sort, kreatív díszletekkel és játékos energiával. A felkészítő pedagógus, Gazdag Nagy Anikó elégedett volt a gyerekek teljesítményével, elmondta, hogy a Duna Menti Tavasz fontos rendezvény, amely kulturális bástyaként működik a Felvidéken.
Őket követte a kisgéresi Mustármag Bábcsoport bibliai ihletésű előadása, a Lukács 14, amely mélyebb tónusával emelkedett ki a délelőtti programból.
A nap során felléptek még a komáromi Tekergők (Mosolyka), a diósförgepatonyi Csipcsirippek (A Duna tündérei), valamint a pozsonyi Iciri-piciribb és Iciri-piciri csoportok (A favágás, Farkas kontra Piroska), végül a házigazda dunaszerdahelyi Gézengúzok zárták a sort egy klasszikus népmese bábos adaptációjával, a Székely asszony meg az ördög című előadással.
A produkciók változatos stílusban, hol humorral, hol lírai hangon, de mindig odaadással és szívvel szóltak a közönséghez. A színházteremben pedig nemcsak taps hallatszott, hanem igazi figyelem, ami talán a legnagyobb elismerés egy gyermekelőadás számára.
A színházi élmények után a délután a szabadban folytatódott: a Meseváros programjai arcfestéssel, lufibohóccal, kézműves sarokkal, zenével és játékkal várták a gyerekeket a VMK előtti téren. A vidám forgatag remek levezetése volt a napnak, ahol szülők, pedagógusok és fellépők együtt lazíthattak és készülhettek a következő napokra.