Felmérés: Az éghajlatváltozás miatti negatív jövőkép kihat a fiatalok mentális egészségére - VIDEÓVAL
A Fenntarthatóbb Felvidékért mozgalom, illetve a Selye János Egyetem Hallgatói Önkormányzata fontosnak tartotta, hogy egy online kérdőív segítségével felmérje, hogy az éghajlatváltozás miatti negatív jövőkép hogyan hat a fiatalokra. Az eredmények összegzéséből egyértelműen kiderül, hogy a fiatalok túlnyomó többsége rendkívüli módon aggódik a globális klímaválság várható következményei miatt.

Felnőttként is sokaknak összeszorul a gyomra a gondolattól, hogy mi fog történni a bolygónkkal az elkövetkező ötven éven belül, de milyen lehet gyerekként, fiatalként felnőni ebben a bizonytalan világban?
A stressz és a szorongás fogalma ebben a témakörben is borítékolható volt, hiszen napi szinten érkeznek újabb és újabb hírek az éghajlatváltozás negatív következményeiről.
Pék Pál, a Fenntarthatóbb Felvidékért mozgalom elnöke, illetve a felmérés kezdeményezője elmondta, hogy a kérdőív kiértékelésével megállapították, hogy a környezeti krízis erősödő hatásai egyre súlyosabb mentális nyomást helyeznek a társadalomra, egyfajta „klímaszorongás” alakult ki a fiatalok körében.
A felmérés eredményeiből többek között az is kiderül, hogy a fiatalok többsége úgy érzi, a politikai döntéshozók elárulták és cserbenhagyták őket helyi és országos szinten is.