2026. június 22., 07:10

Értékmentő gyűjtemények találkozása címmel nyílt kiállítás Perbenyikben

A bodrogközi település egykori zsinagógájában, amely galériaként működik, három gyűjteményt állítottak ki: a Szkircsák-féle sárospataki népi kerámiák magángyűjteményét, Nyakas Gergő református lelkipásztorét, és a helyi helytörténeti múzeum néprajzi anyagát.

Videó:  Tomojka Tünde, Tomojka Vojtko Béla
Megosztás
Címkék