2026. június 27., 15:41

Van, ahol már 40 fok közeli értéket mutatnak a hőmérők

Úgy tűnik, valóra válik a meteorológusok előrejelzése, miszerint lesznek az országban olyan helyek, ahol akár 40 fok is lehet.

Kassa, hőség, kánikula, szökőkút
Fotó: TASR

A legmelegebb vidékeken a hőmérők már több mint 39 fokot mutatnak és közel „járnak”a 40 fokhoz, tájékoztatott a Szlovák Hidrometeorológia Intézet a szociális hálón.

A sekély gomolyfelhőzet miatt a hőmérséklet a meteorológusok szerint „ingadozik”.

A hőmérséklet alakulása nem egyenletes: egy ideig emelkedik, aztán ismét csökken – attól függően, hogy a Nap éppen felhő mögött van-e vagy sem”

– magyarázta az intézet.

Mint hozzátették, Garamkövesd településen már csak két tized Celsius-fok hiányzik a 40 °C-os határ eléréséhez.

A meteorológusok azt is megjegyezték, hogy Szlovákiában 2022 óta nem mértek ilyen magas hőmérsékletet.

 

Megosztás
Címkék