Új szálláshelyet kaptak a leégett csicsói kolostorban szolgáló missziós atyák
Tegnap beszámoltunk arról a sajnálatos esetről, hogy Csicsón kigyulladt és leégett a missziós kolostor tetőszerkezete, s a lángok az épület belterére is átterjedtek. Hírügynökségi közlés szerint a keletkezett kár 150 ezer euróra tehető, s a rendőrség büntetőeljárást indított rongálás gyanújával. Ez alkalommal Mons. Kiss Róbert atyát, a Nagyszombati Főegyházmegye kanonokját kérdeztük a kolostorban élt missziós atyák további sorsáról és a lakossági segítségnyújtás lehetséges formáiról.

A kanonok a tűzeset kapcsán a közösségi médiában a csicsói kolostorért történő közös imádkozásra kérte a híveket, hangsúlyozva: “A megpróbáltatásban is ott az Úr!”. A mai beszélgetésünk során tőle először azt kérdeztem, ami sok olvasónkat is érdekel, hogy hová költöztették át a kolostorban élt missziós atyákat.
– nyugtatta meg az aggódó olvasóinkat Róbert atya.
Miután a központi hírügynökség első információja arról szólt, hogy “a tüzet vegyi anyagok öngyulladása okozta”, a következő pedig arról, hogy “a tűzvizsgáló nem zárta ki az idegenkezűséget, s a helyszínt a pozsonyi Bűnügyi Szakértői Intézet munkatársai is átvizsgálják”, az atya a Ma7-nek leszögezte: “A csicsói plébánia az illetékesektől eddig nem kapott hivatalos értesítést a tűzeset okáról, az ügyben még folyik a vizsgálat”.
A továbbiakban a lakossági segítségnyújtás lehetséges formáiról is érdeklődtem.
“A közzétett facebookos bejegyzésemben a csicsói kolostorért történő közös imádkozásra kértem a híveket, ami a legfontosabb, ám az adományaikra is számítunk. Mivel még nagyon friss ez a sajnálatos eset, egyelőre csak annyit tudok mondani, hogy az újjáépítést segítő, többszintű egyházi összefogáson kívül a jószándékú emberek számára majd a csicsói plébánia transzparens számláján keresztül, nyilvános pénzgyűjtést indítunk. Mivel a gyűjtés engedélyeztetése több napig eltarthat, valószínűleg az majd a jövő hét folyamán kezdődhet” – válaszolta.
“Mindennemű segítséget előre is nagyon köszönünk! A kolostor pár évvel ezelőtti felújítására több forrásból sikerült pénzt szereznünk, s bízunk abban, hogy az Úr segítségével az újjáépítéshez szükséges pénzeszközöket is sikerül majd előteremtenünk!” – zárta tájékoztatását Mons. Kiss Róbert.
