Tűz ütött ki aratás közben Nagypaka kataszterében, 25 ezer eurós kár keletkezett
Tűz ütött ki kedden (június 23.) 18 óra után aratás közben a dunaszerdahelyi járásbeli Nagypaka kataszterében.
Az anyagi kár 25 ezer euróra tehető. A tűzben nem sérült meg senki – tájékoztatott a közösségi hálón a nagyszombati tűzoltó- és mentőszolgálat.
A tűz a mezőgazdasági területen keletkezett, és fennállt a veszély, hogy átterjed a környező területekre.
A tüzet lokalizálták, majd eloltották, a tűzoltók, hűtötték a környezetet, és megakadályozták, hogy a lángok tovább terjedjenek.
A gyors beavatkozásnak köszönhetően sikerült megakadályozni, hogy a tűz átterjedjen más mezőgazdasági területekre.
– tették hozzá.
A somorjai tűzoltók vonultak ki a helyszínre, a nemesgombai, a csallóközcsütörtöki, a diósförgepatonyi, a nagypakai, a csenkei, a vörösmajori, a légi, a somorjai és a nagymagyari önkéntes tűzoltók segítettek az oltásban.