2026. június 23., 16:28

Több száz kilogramm hulladékot szedtek ki a szenci tóból, egy kád is a felszínre került

228 kilogramm hulladékot szedtek ki a búvárok a hétvégén a szenci Napfényes tavakból, például egy pléh kádat is. Ez volt a tó tisztításának 17. évfolyama, amelyben önkéntesek vesznek részt – tájékoztatott a város önkormányzata a közösségi médiában.

Napfényes tavak
Fotó: Szenc város/Fb

A helyi Piccard búvárklub tagjai tisztították a tavat, az első Roman Szalai lett, összesen 78 kilónyi kihalászott hulladékkal. Az idei „legnagyobb fogás” egy kád volt a tó fenekén.

Az önkormányzat emlékeztetett, hogy az eddigi évek során a búvároknak és az önkénteseknek több mint hat tonna szemetet sikerült összeszedniük a Napfényes tavak fenekéről.

Megosztás
Címkék