Több száz kilogramm hulladékot szedtek ki a szenci tóból, egy kád is a felszínre került
228 kilogramm hulladékot szedtek ki a búvárok a hétvégén a szenci Napfényes tavakból, például egy pléh kádat is. Ez volt a tó tisztításának 17. évfolyama, amelyben önkéntesek vesznek részt – tájékoztatott a város önkormányzata a közösségi médiában.
Fotó:
Szenc város/Fb
A helyi Piccard búvárklub tagjai tisztították a tavat, az első Roman Szalai lett, összesen 78 kilónyi kihalászott hulladékkal. Az idei „legnagyobb fogás” egy kád volt a tó fenekén.
Az önkormányzat emlékeztetett, hogy az eddigi évek során a búvároknak és az önkénteseknek több mint hat tonna szemetet sikerült összeszedniük a Napfényes tavak fenekéről.
Címkék