Rögtönzött pajtaszínház a zsigárdi Kaszás Attila verstáborban
Drámajátékokat, színpadi megjelenést, beszédtechnikai gyakorlatokat tanultak a tizennegyedik Kaszás Attiláról elnevezett verstábor résztvevői Zsigárdon. A Kaszás Attila Kulturális Fesztivál verstábora színjátszógálával ért véget. Gál Tamás előadta egyszemélyes Villon-darabját.

Remek és szórakoztató előadást varázsoltak a zsigárdi kulturális központ szabadtéri színpadára a tizennegyedik Kaszás Attila verstábor résztvevői. A nyári meleg miatt a közönség sorait is a színpadon rendezték be, egyfajta pajtaszínház hangulatot kialakítva ezzel.
A verstábor mentorai a kezdetektől fogva Kiss Szilvia színművész és Gál Tamás, a komáromi Jókai Színház igazgatója. Idén tizenkét gyermekkel dolgoztak együtt, a hétévestől a tizenötéves korosztályig meg kellett találniuk a megfelelő feladatokat.
A verstábor zárásaként a hagyományokhoz híven minden évben előadásra kerül egy rövid szösszenet, amely bemutatja az egész heti munkát. Idén a verstáborban a felvidéki költő, a slam poetry képviselője Laboda Róbert és Erdős Virág művészete, irodalma köré építették fel az előadást. Gál Tamás elmondta,
a kisebbeknek Erdős Virág verseit, míg a nagyobb diákoknak Laboda költészetet adtak feldolgozásra. A verseken kívül szórakoztató drámajáték-jeleneteket is színpadra vittek a gyerekek.
Tökéletes harmóniában, bájos egyszerűséggel és meglepően jó improvizációs készséggel bizonyították, hogy Kiss Szilvia és Gál Tamás idén is remek munkát végeztek és jó hangulatot teremtettek a verstáborban.
Kiss Szilvia elmondta, az idén családias hangulatban, négy napon át tartott a verstábor. Mivel több táborozó gyermek jár rendszeresen szavalóversenyekre, érdemesnek tartották mélyrehatóan foglalkozni a beszédtechnikával is. Sok verset elemeztek, valamint rengeteget játszottak, rímben beszéltek a táborban. Sokszor már maguk a gyerekek kérték a jelenet-játékokat.
– magyarázta a színművész. Gál Tamás elárulta, Szilvia mindig kishitűbb a premierek előtt, aztán persze fantasztikusan sikerülnek ezek a kis előadások.
„Persze nem arra készülünk, hogy megmérettessünk a Duna Menti Tavaszton. Nyár van, a játék, a szórakozás ideje. A színpadon betekintést adunk a tábori munkánkba az érdeklődőknek” – tette hozzá Gál Tamás.
Baranyay Alajos, Zsigárd polgármestere elmondta, örül annak, hogy már tizenötödik éve van lehetőségük fenntartani ezt a fesztiválsorozatot, ezzel ápolni Kaszás Attila emlékét. Rendkívül hálás a zenészeknek, néptáncosoknak, színművészeknek, kézműveseknek, szervezőknek, akik hozzáteszik magukat az egész nyáron át tartó zsigárdi fesztiválsorozat megrendezéséhez és lebonyolításához, hiszen a Felvidék egyik kulturális kincse rejlik meg ebben a mátyusföldi faluban.
A verstábor zárásaként, a gyerekek fellépése után Gál Tamás egyszemélyes Villon-darabját adta elő gitárral. A Megáldva és leköpve című monodrámában Villon remekei hangzanak el Faludy György fordításában, Gál Tamás egyedi előadásában. A néző biztosítékot kap arról, hogy a bolond, bősz fiatalság, a vad szerelem, az öregedés és a halállal való megbékélés része az emberi életnek.
