Rendhagyó irodalomóra Petőfi Sándor és Arany János barátságáról
Tóth Péter Lóránt kunszentmiklósi versvándor idei felvidéki turnéját Kassán kezdte, majd a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége Érsekújvári Területi Választmánya meghívására a járás kilenc településén fogadják a neves versvándort.

"Toldi írójához elküldöm lelkemet..." előadásával érkezett ma Tóth Péter Lóránt elsőként a kürti alapiskolába, ahonnét a köbölkúti majd a szőgyéni alapiskolába látogat. Kedden, június 13-án Érsekújvár, Tardoskedd, Udvard, a rákövetkező napon pedig Muzsla, Kéménd és Ipolyszalka iskoláiban tart előadást.
A tűz és a víz találkozása, akik nem kioltották egymást, de segítették, támogatták a másikat. Mindezt illő humorral fűszerezve, lebilincselő stílusban.
A kürti iskola a faluházban fogadta a versvándort és gyerekek lassan mind jobban belekapcsolódtak az előadásba.
Tóth Péter Lóránt kifejtette, azért jó verset mondani, mert az ember sokszor nem tudja összesűríteni, szavakba foglalni mondanivalóját, érzéseit és a versek ezt megteszik helyettünk.
Az rendhagyó irodalomóra végén Melecski Andrea igazgatóhelyettes kérdésére, volt-e valami, olyan érdekesség, információ, amit eddig még nem tudtak a két költőóriásról, minden kéz a magasba röppent.
Megkérdeztük Tóth Péter Lórántot lát-e különbséget az anyaország beli és a határon túli fogadtatásban.
"Az érdeklődést tekintve nagy különbséget nem látok. Elmondhatjuk azt a Kárpát-medencében élő magyarokról, hogy a lelkületünk, a kultúránk, a hagyományaink egy tőről fakadnak. Így akár Petőfi és Arany barátsága és költészete is egyformán megérinti a diákságot, éljenek bárhol a nagy hazában. Hogy én beszéljek Aranyról, Petőfiről, Radnótiról és a többi nagy írónkról, költőnkről annak azért nagyobb a tétje a külhoni magyarok körében, mert itt az anyanyelv a megtartó erő. Azt kell elérni, hogy azok, akik meghallgatják ezeket a történeteket, továbbadják. Egy nemzetet alkotunk, és bár én Kunszentmiklóson születtem, nagyanyámat Andódról telepítették ki.
– fogalmazott az előadó.