Próbáljuk a hőmérsékletet 29 fok alatt tartani
A lakások belső tereiben napközben legfeljebb 29 °C-os, míg éjszaka legfeljebb 24 °C-os szobahőmérsékletet indokolt fenntartani. A külső és a belső környezet közötti hőmérséklet-különbség nem haladhatja meg az 5–7 °C-ot.
Erre a Közegészségügyi Hivatal (ÚVZ) hívta fel a figyelmet, hangsúlyozva, hogy a beltéri klíma szabályozása különösen fontos gyermekek, 65 év feletti időskorúak és krónikus betegek jelenléte esetén.
– olvasható a hatóság közösségi oldalán közzétett ajánlásában.
A helyiségek légáramlásának fokozására a legmegfelelőbb és legtermészetesebb módszer a szellőztetés.
– nyomatékosították a szakemberek.
Figyelmeztettek arra is, hogy amennyiben ventilátort vagy légkondicionáló berendezést alkalmaznak, gondoskodni kell arról, hogy a légáram ne közvetlenül a helyiségben tartózkodó személyekre irányuljon. „Az arcot hosszabb ideig érő közvetlen légáram hozzájárulhat a szem-, a fül- és a melléküreg-gyulladások kialakulásához, fogfájást, valamint egyéb egészségügyi panaszokat idézhet elő.”
„A hűvös környezetből a hőségbe történő átmenet során úgynevezett hősokk léphet fel, amely általánosan legyengítheti a szervezetet. A légkondicionálót ezért úgy célszerű beállítani, hogy a külső és a belső környezet hőmérséklet-különbsége ne legyen több 5, legfeljebb 7 °C-nál” – jegyezte meg a hivatal.