Nem sikerült megmenteni az áramütést szenvedő fiú életét
Nem sikerült megmenteni annak a 14 éves fiúnak az életét, akit június 18-án, csütörtökön Pozsonyban áramütés ért, miután felmászott egy villanyoszlopra. Az esetet az Országos Gyermekgyógyászati Intézet (NÚDCH) szóvivője, Dana Kamenická erősítette meg a TASR hírügynökségnek.
„A NÚDCH orvosainak és egészségügyi dolgozóinak erőfeszítései ellenére, akik mindent megtettek, ami szakmai és emberi lehetőségeikből tellett, a gyermek életét nem sikerült megmenteni” – közölte a szóvivő.
A baleset csütörtök reggel történt a pozsonyi Telocvičná utcában, amikor a 14 éves fiú felmászott egy elektromos vezetékeket tartó oszlopra, és ott áramütés érte. Súlyos égési sérülésekkel szállították kórházba.
A rendőrség közben testi sértés ügyében büntetőeljárást indított.