Nem érzi magát bűnösnek a vélhetően gyereklányokkal fajtalankodó nőgyógyász
A vád szerint legalább három gyereklánnyal létesített szexuális kapcsolatot négy évvel ezelőtt, az akkor még Miaván praktizáló nőgyógyász. A szexuális visszaéléssel foglalkozó per főtárgyalása tegnap kezdődött a Vágújhelyi Járásbíróságon - írja a noviny.sk.

Az esetek még négy évvel ezelőtt, az orvos akkori működési helyén, Miaván történtek, ám az ügy bíróságra csak az idén áprilisban került.
A vád szerint legalább három kiskorú esetében történt szexuális együttlét az orvos lakásán.
A nőgyógyász - aki közben Kelet-Szlovákiába költözött, ahol továbbra is orvosként tevékenykedik - elsősorban szegényebb körülmények közt élő, akkor még csak 12 és 14 év közötti lányokat választott ki.
Tette ezt annak ellenére, hogy tisztában volt vele, még nem töltötték be a 15. életévüket.
Tekintettel az ügy kényességére, a tárgyalásról kizárták a nyilvánosságot.
Az orvos a vádakat elutasítva, mindössze annyit nyilatkozott a sajtónak, hogy az ügy kényessége miatt nem ad bővebb információt, és részéről ezzel le is zárta a nyilatkozást.
A nőgyógyász ügyvédje szerint, mivel az orvos nem ismerte be bűnösségét, bizonyítási eljárást kell indítania az ügyészségnek.
A tárgyalás jövő év januárban folytatódik a noviny.sk információi szerint.