2020. szeptember 4., 16:58

Mozgó tankonyhával gazdagodik a rozsnyói Fábry-iskola - KÉPEKKEL

Magyarország anyagi támogatásával mozgó tankonyhát hoz létre a rozsnyói Óvoda, Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola. Az erről szóló szerződést pénteken írta alá Hetey Ágota főkonzul és Hamelli Zsuzsanna, az iskola igazgatója.

Galéria
+10 kép a galériában
Fotó: Fábián Gergely

Hetey Ágota főkonzul elmondta, 70 ezer euró pénzbeli felajánlásról van szó, amiből egy látványkonyhával egybekötött mozgó tankonyhát fognak létrehozni, hozzájárulva az itteni diákok magyar nyelvű szakképzésének megvalósulásához, növelve a szakmának az elismerését, igazi lehetőséget kínálva a hátrányos helyzetű gyerekek számára.

„Ezzel is alátámasztjuk azt, hogy itt,

a Felvidéken a magyar nyelvű szakképzésnek van jövője.

Biztos vagyok benne, hogy ez a pénz elegendő ahhoz, hogy az iskola megvalósíthassa a céljait, álmait, és olyan feltételeket teremtsen az itt tanuló gyerekeknek, hogy ne csak tudást, hanem valódi szakmai gyakorlatot is szerezzenek, és azzal majdan a munkaerőpiacon is előnyhöz jussanak” – fogalmazott a főkonzul a szerződés aláírását követően, amire Rozsnyón, a városháza épületében került sor.

_dsc5080.jpg
Fotó:  Fábián Gergely

Hamelli Zsuzsanna, a rozsnyói Óvoda, Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola igazgatója a tanári kar nevében köszönetet mondott Magyarország kormányának és a kassai főkonzulátusnak a támogatásért. Felidézte, 2018 óta a szakközépiskola aktívan részt vesz a régió gasztrokulturális életében, bár eddig nem rendelkezett kellő felszereltséggel.

A tanárok együtt dolgoznak a szociálisan hátrányos helyzetű diákokkal, segítik és biztatják őket, hogy növeljék önbizalmukat, megmutassák nekik, hogy érdemes továbbtanulni, szakmát tanulni.

Ezért álmodták meg a mozgó tankonyhát, amelynek célja egyebek mellett a vendéglátás mint foglalkozás, illetve a szakközépiskola vendéglátó szakának népszerűsítése, a gömöri konyhaművészet bemutatása, hagyományaink megőrzése, a szakmai fejlődés biztosítása a szakszerű, modern felszerelés által, valamint a szociálisan hátrányos helyzetű diákok meggyőzése arról, hogy érdemes szakmát tanulni, a társadalmi integráció elősegítése.

_dsc5128.jpg
Fotó:  Fábián Gergely

„Tudjuk, hogy igenis szükség van a régióban szakácsokra, pincérekre, vendéglátósokra, s a jövőben még nagyobb szükség lehet, hisz ahogy Erdélyben, itt is fel lehetne lendíteni a falusi turizmust” – mondta az igazgatónő.

Galéria
+10 kép a galériában
Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.