2023. szeptember 24., 08:40

Meredeken ível felfelé a Mária Valéria Hídfutás népszerűsége

Az eseményt hagyományosan az Esztergomi Futóművek Amatőr Sportegyesület szervezi. Esőben is megrendezték volna, de remek „futóidő” kerekedett és több ezren teljesítették a négy kilométeres távot az esztergomi bazilikától a párkányi Vadas fürdőig.

Fotó: Bokor Klára

A 21. hídfutáson a futók mellett a gyaloglók is rajthoz állhattak, akiket az egész útvonalon nézők tömege bíztatott. Futottak is mindenféle módokon, egyedül, baráttal, apával, anyával, kutyával, babakocsiban, nyakban ülve.

hídfutás Párkány
Fotó:  Bokor Klára

Anya, apa azt mondta első lesz. Biztos?

Tömegesen érkeznek célba a futók

„Jó helyről, az első sorból indultam, az esztergomi futóiskolások mellett futottam, akikkel sikerült is tartanom a tempót, a főutca végén van egy kis emelkedő ott már érzetem elfáradtam” – meséli a beérkezés után a 14 éves Sztruhár Mátyás, a párkányi Ady Endre Alapiskola diákja. Hozzáteszi, tavaly a távot 17 perc 14 másodperc alatt teljesítette, most 15 perc alatt. Reméli, benne lesz az első negyvenben. Mátyás a futás mellett focizik is, heti négy edzés és két meccs remek kondícióban tartja az embert. (37. lett, alaposan javítva tavalyi teljesítményén, amikor a 127. helyen végzett).

A hídfutás abszolút győztese a 22 éves Gyurka Márk Manó lett Budapestről. Öttusázó, de ha indul ilyen regionális futóversenyeken nyerni szokott - tudom meg barátnőjétől Hajnács Lilitől, aki maga se akárki, több országos dobogós helyet tudhat magáénak tájfutásban. „Mindig kísérjük egymást és szurkolunk egymásnak, sokszor együtt is edzünk. Az esztergomi futóművek remek versenyeket szervez, hatalmas büszkeség, hogy ennyire kinőtte magát a rendezvény. Amúgy csak tegnap este hatkor határoztuk el, hogy indulunk” – mondta el Lili.

Futók Esztergom testvérvárosából a lengyel Gnieznoból

Gyerekkel nyakban, babakocsiban is érkeztek futók

Amikor Péter Attila műsorvezető meginterjúvolta az utolsóként befutó családot még vagy hét versenyző befutott

A leggyorsabbak: Zámbó Liza és Gyurka Márk Manó

Az iskolákat aszerint értékelték, hogy melyik tudott létszámarányosan a legnagyobb csoporttal megjelenni, valamit gyorsaság szerint is. Ezek esztergomi iskolák lettek. Szlovákiából a párkányi szlovák alapiskola jelent meg a versenyen a legnépesebb csapattal, 151 fővel. Százezer forintot nyertek.

A versenyzők a stand területére is beléphettek egy kis fürdőzésre.