Létrejött az első gömöri kerékpártanösvény
Olasz freskók Gömörben címen napvilágot látott a rozsnyói régió első jelölt kerékpártanösvénye. A 22 km hosszú kerékpárút a középkori freskókkal díszített templomokat köti össze.

A kerékpárút a Pelsőci- és a Kónyár-fennsík között, a Csetnek-patak festői kanyonjában kalauzolja a bicikliseket az értékes középkori freskókat rejtő templomokhoz, Pelsőcről Csetnekre, majd Gecelfalvára. Megálmodói olyan útvonalat terveztek, amely kevésbé edzett kerékpárosok és gyermekes családok számára is alkalmas.
– mondta az ötletgazda, Tömöl Zsuzsa, a gömörhorkai kerékpárklub (SCK SK) vezetője.
A kerékpárút célja, hogy felhívja a régióba látogatók figyelmét az Európai Örökség címet kapott középkori templomfreskókra, természetbarát módon, vagyis kerékpáron tegye őket elérhetővé, egyúttal Gömör látnivalóinak felfedezésére ösztökélje a látogatót.
A projekt részeként a régió frekventált helyein elhelyeztek 8 kerékpáros útjelző oszlopot, 25 darab irányjelző táblát, illetve a templomoknál három nagyméretű biciklis térképet és ugyanennyi kerékpártárolót. Emellett felfestették a kerékpártanösvény jelöléseit, tematikus szórólapokat adtak ki, valamint együttműködést alakítottak ki információs irodák, vendéglátóhelyek, szállásadók, önkormányzatok és egyházi gyülekezetek között.
A kezdeményezést Kassa megye Terra Incognita programjának hétezer eurós támogatásával sikerült megvalósítani.