Július 1-jétől nyári menetrendre vált a tömegközlekedés Nagyszombat megyében
Július 1-jétől nyári, vakációs menetrendre vált a regionális és városi autóbusz-közlekedés a Nagyszombati Kerület területén. Az augusztus 31-ig tartó időszak elsősorban azokat a járatokat érinti, amelyeket főként iskolások és diákok vesznek igénybe – tájékoztatta a TASR hírügynökséget az Arriva közlekedési vállalat nevében Lenka Spáčová.
„A nyári hónapok a szabadságolások ideje, azonban a vakáció alatt is az utasok nagy része ugyanúgy ingázik a munkahelyére, mint az év többi részében. Elég egy gyors ellenőrzés a menetrendben július elején, és az utas biztos lehet benne, hogy a közösségi közlekedés nyári rendje nem éri váratlanul” – mondta Peter Stach, az Arriva szlovákiai szóvivője.
A változás elsősorban bizonyos reggeli járatok korlátozásában nyilvánul meg, amelyeket a tanév során elsősorban az iskolába járáshoz használnak. A menetrendekben ezeket a járatokat megfelelő jelöléssel látták el a járatszám mellett.
A nyári szünidő alatt is közlekednek a kerületben a kerékpárszállítókkal felszerelt kerékpáros buszok. Ezek hét vonalon lesznek elérhetőek, amelyek Nagyszombatot, Pöstyént Galgócot vagy Szenicét kötik össze a kedvelt turisztikai és kerékpáros úti célokkal. A vakáció ideje alatt a kerékpáros buszok nemcsak hétvégén és ünnepnapokon, hanem munkanapokon is közlekednek. Ez a szolgáltatás szeptember 30-ig lesz elérhető.
A közlekedési vállalat azt javasolja az utasoknak, hogy utazás előtt ellenőrizzék az aktuális indulási időpontokat. A regionális és városi autóbusz-közlekedés minden vonala szeptember 1-jétől, az új tanév kezdetekor tér vissza a szokásos menetrendhez.
Az aktuális menetrendek és a közösségi közlekedéssel kapcsolatos további információk a vállalat ügyfélszolgálati vonalán, e-mailben vagy a közlekedési társaság weboldalán érhetők el.