2020. február 14., 13:51

Jelentkezési lehetőség a mentálhigiénés szakemberképzésre

Mentálhigiéné. Korábban csak elvétve hallhattunk róla, manapság viszont egyre gyakrabban kerül szóba. Vajon mindenki ismeri a szó jelentését? Kérem, ellenőrizzék! A mentálhigiéné  célja az egészséges lelki élet kialakítása és megtartása. Különböző tudományterületek ismereteinek bevonásával támogatja és elősegíti a mentális egészséget.  A mentális betegségek megelőzésében a pszichológia, részben a pszichiátria, de más tudományok, mint például a pedagógia, szociológia és orvostudomány segítségét is igénybe veszi.  Felvidéken a  Szlovákiai Magyar Mentálhigiénés Közösség képviseli a mentálhigiénés szemléletet és életfelfogást. Immár 5 éve, hogy a Lévai Református Egyházközösség szerződést kötött a budapesti Károli Gáspár Református Egyetemmel arról, hogy kihelyezett mentálhigiénés képzést nyújtsanak a felvidéki érdeklődőknek. Idén ismét lehetőség nyílik a továbbképzésen való részvételre, amelyre a hallgatók 2020. március 31-ig jelentkezhetnek. Az Ung-vidéken a hallgatók toborzását Farkas Palkó Judit végezte Balázs Lillával karöltve. Az utóbbit a részletekről is megkérdeztük:

Galéria
+2 kép a galériában

Egy kétéves programról van szó, az oktatás havonta egy alkalommal két napon át /péntek, szombat/ Léván folyik.

A felvétel feltétele az, hogy a jelentkező bármelyik képzési területen legalább alapszintű felsőfokú végzettséggel rendelkezzen. Képzés során a hallgatók önismeretből 150 órát hallgatnak, a gyakorlat 230 óra tanulmányi kiscsoportokban, az elmélet pedig 140 órát vesz igénybe. Aki a „mentálhigiénés segítő szakember“ oklevél birtokába jut, az nemcsak önismeretből erősödik meg, hanem másokat is jobban megért.

Átláthatóbbá válnak számára az emberi kapcsolatok, a családok és közösségek működése. Érzékenyebbé válik a dinamikai sajátosságok észrevételére, a különböző lelki jelenségek felismerésére.

Bővül a segítői-szakmai eszköztára és a hivatásgyakorlásból adódó nehézségek, konkrét helyzetek feldolgozásában is gyakorlatot szerez. A képzés a hosszú távú, támogató kollegiális kapcsolatok építését célozza meg, és mindemellett támogatja, hogy a résztvevők saját hivatásukban, illetve saját kapcsolataikban tudatosabban és kompetensebben legyenek jelen.

Február 10-én a Nagykaposi Magyar Közösségi Házban egy nem túl népes, ám annál lelkesebb társaság jött össze, akikkel a szervezők rendkívül kellemes és hasznos beszélgetést folytattak.

Akik még bizonytalanok a jelentkezést illetően, vagy most olvasnak a lehetőségről először, azok február 18-án 18 órától Királyhelmecen újra összejöhetnek egy találkozóra a Mailáth József Múzeumban.

 

Galéria
+2 kép a galériában
Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.