Javulás a keleti végeken: Királyhelmecen 0,53%-ra csökkent a fertőzöttek aránya
Az elmúlt hétvégi antigéntesztelés eredményei alapján jelentősen csökkent a fertőzöttek aránya a tőketerebesi járásbeli Királyhelmecen. Péntektől vasárnapig (március 5-7.) összesen 2660 embert teszteltek, 14 fertőzöttet találtak, ami 0,53 százalékos fertőzöttséget jelent.

Két héttel ezelőtt 2,29 százalékos fertőzöttséget regisztráltak a városban, Akkor a Tőketerebesi Regionális Közegészségügyi Hivatal (RÚVZ) elrendelte, hogy az önkormányzat és a rendőrég köteles betartatni a karanténintézkedéseket.
- mondta a város honlapján közzétett videóban Pataky Károly, Királyhelmec polgármestere. Pataky szerint a lakosság döntő többsége tisztában van a veszéllyel, és az emberek sokkal felelősségteljesebben állnak a korlátozó intézkedésekhez.
„Az eredmények javulnak, a számok azt mutatják, hogy van értelme betartani az előírásokat. Ezért arra kérem azokat is, akik még mindig úgy érzik, nincs szükség az intézkedések betartására, változtassanak hozzáállásukon” - fogalmazott a polgármester.