Ipolyság és Palást között is 1Úton járnak
A több száz felvidéki, erdélyi, ausztriai, szlovéniai és természetesen magyarországi települést érintő 1Úton Zarándoknap 2021. augusztus 14-én és 15-én, Nagyboldogasszony ünnepén zajlik majd.

A szervezők abban bíznak, hogy a Mária Út Egyesület önkéntesei segítségével megszervezett rendezvény ezúttal is sok ezer ember számára nyújt zarándokélményt, amin keresztül életre kel a csoda.
– áll a program hirdetményében.
A Mária Út teljes útvonalán, minden szakaszon egy közös célért, a világ testi-lelki egészségéért zarándokolnak; bekapcsolódhatnak civil szervezetek, egyházi szervezetek, iskolák és egyéb közösségek is, hiszen – mint vallják – az együtt átélt megpróbáltatások által, a közös énekszó erejével és az élen járó kereszt árnyékában a különféle helyekről érkező emberek, csoportok kapcsolatot építhetnek egymással is.
Az 1Úton Nemzetközi Zarándoknap keretei között kerül megrendezésre a Mária Út Ipolyság és Palást közti szakaszán a Palóc Zarándoklat, amely az eddigi évekhez képest eltérő módon 8 órakor szentmisével veszi kezdetét.
A zarándokok 9:15-kor kelnek útra az ipolysági Nagyboldogasszony-templomtól, hogy a mintegy 17 kilométeres távot megtéve megérkezzenek a palásti Babba kápolnához, ahol 16 órára tervezik a litániát (rossz idő esetén mindez a palásti Szent György-templomban valósul meg).
A régióban immár hatodik alkalommal kapcsolódnak be a kezdeményezésbe.
Tavaly, a Mária Út Palást és Ipolyság közti szakaszát ötvenen járták végig, köztük gyermekek és nyugdíjasok is.
Énekes- és imakönyvükkel, rózsafüzérrel a hátizsákjukban ennyien indultak el a palásti Szent György-templom elől, hogy útjuk végén – testileg ugyan kissé megfáradva, lelkiekben azonban gyarapodva – részt vegyenek az ipolysági Nagyboldogasszony-templomban tartott délutáni záró szentmisén. A Palóc Zarándoklatnak is nevezett búcsújárás lelki vezetője az ipolyhídvégi lelkiatya, Gyurász Pál volt.
– árulta el korábban a Palóc Zarándoklat koordinátora, Velebny Gábor, majd hozzátette:
A Kárpát-medence országaiban augusztus 14-én és 15-én útnak induló zarándokok ezúttal a család felelős férfi tagjaiért imádkoznak. Aki tehát késztetést érez arra, hogy egy egész napos zarándoklat keretében, hosszabb vagy rövidebb szakaszt tegyen meg a Mária Úton, s szeretné kipróbálni a zarándoklás lélekformáló erejét, továbbá megtapasztalná a sport és a spiritualitás összefonódásának hatásait, a [email protected] e-mail címen további információkért keresse a zarándoklat koordinátorát, Velebny Gábort.