Hősi halottakra emlékeztek
Halottak napján Dunaszerdahelyen és Nagymegyeren is lerótták kegyeletüket az I. és II. világháborúban elhunyt hősi halottak emléke előtt.
Dunaszerdahely városa tisztelettel emlékezett a hazájukért életüket áldozó több mint 250 katonahősre, valamint a két világégés polgári áldozataira is. Több mint 3000-ren voltak, a vészkorszakban hurcolták el és gyilkolták meg őket, illetve a Dunaszerdahelyt ért bombázásokban veszítették életüket.
Tekintettel a járványügyi helyzetre, idén nem tartottak a városban szervezett megemlékezést. Dunaszerdahely Város Önkormányzata nevében Hájos Zoltán polgármester helyezett el koszorút a csendes megemlékezésen, az állomás parkjában álló emlékműnél.
A Csemadok Nagymegyeri Alapszervezete szervezésében az emlékezők a Hősök terén található emlékműnél gyülekeztek. 1945 májusában a háború véget ért a nagymegyeriek számára. A béke első napjai sok nagymegyeri család számára a háborúban odaveszett hozzátartozók felkutatásáról, de legfőképpen a megemlékezésről szóltak.
Mahulányi József esperes a nagymegyeri emlékmű előtt így szólt a jelenlévőkhöz:
Jó tanácsként azt mondta a jelenlévőknek, hogy érdemes beszélni, felidézni azokat az emlékeket a világháborúban elhunytakról, amelyeket még őriznek szeretteik, így a rokonokban tovább él emlékük.
Szuhay György lelkipásztor is megemlékezett a holtakról, majd a helyi nyugdíjasklub éneklő csoportja közreműködésével a jelenlévők elhelyezték az emlékezés virágait. Megemlékezett a nagymegyeri önkormányzat vezetősége, a Nagymegyeri Kereskedelmi Akadémia tanulói, a Janiga József Művészeti Alapiskola vezetősége, a Bartók Béla Alapiskola vezetősége, a 23. számú Arany János cserkészcsapat vezetője, a helyi egészségkárosultak nevében a képviselők, a Szövetség/MKP platform helyi képviselői, a helyi nyugdíjasklub képviselői, a Pro Megyer Polgári Társulás tagjai, és a Csemadok Nagymegyeri Alapszervezet tagjai. A rendezvény végeztével együtt énekelték el a Himnuszt a résztvevők.