Hétvégén ismét Szent László-búcsú Debrődön
Az idén június 23-án és 24-én rendezik meg a Debrődi Szent László Búcsút, amelynek keretében a hagyományos, a Szent László-tisztáson tartott szentmise és kultúrműsor mellett könnyűzenei koncertek várják a látogatókat, fellép Hobo és a Leander Kills.

A kétnapos rendezvény 2023. június 23-án a helyi futballpályán veszi kezdetét Balogh Csaba, Magyarország pozsonyi nagykövetének köszöntőjével, majd 19.00 órától a Leander Kills, 21.00 órától pedig Hobo ad koncertet.
Június 24-én, szombaton 11.00 órától ünnepi szentmisét tartanak a Szent László-tisztáson található Növénytemplomban. Ezt kultúrműsor és piknik követi 13.00 órától, fellépnek a Debrődi Tüzikék és környékbeli folklórcsoportok, a Pátria Aba zenekar, az Infinity zenekar és a Berexász Band.
A Szent László-búcsú hosszú, több száz éves hagyományra tekint vissza Debrődön. A legenda szerint a település határában a lovagkirály lovának patkója nyomán forrás fakadt, aminek vizével katonái a szomjukat olthatták, s amely a mai napig is a tisztáson csörgedezik. Ezen a helyen egy templom épült, nem tudni, pontosan mikor, keletkezésének idejét a 12-15. századra teszik.
– mondta Gergely Papp Adrianna, Debrőd polgármestere. Hozzáfűzte, ezt követően az emberek már nem mertek tömegesen ellátogatni a tisztásra.
2006-ban a falu akkori vezetése elhatározta, hogy újjáéleszti a búcsú hagyományát, amihez valamilyen apropót keresett. A templomnak ekkor csak az alapja, illetve a mészkő fal bizonyos része látszott ki a földből. Ezeket megerősítették, majd erre épült fel a Növénytemplom fakonstrukciója. Ez adott egy keretet ahhoz, hogy újraindíthassák a Szent László-búcsút, amely ismét hagyománnyá vált Debrődön.