2025. október 25., 19:52

Helyenként 100 milliméternyi csapadék is előfordult a napokban

Csütörtök délutántól péntek délutánig a meteorológusok az ország szinte egész területén jelentős csapadékot regisztráltak.

eső
Illusztrációs felvétel
Fotó: Pexels

Péntek 16:00-ig döntően 15–50 mm csapadék hullott, helyenként kivételesen 100 mm-t meghaladó összeggel. Ezt a Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) közölte a közösségi oldalán.

Többnyire 15–50 mm hullott, egyes helyeken ennél kevesebb, elsősorban a nagyszombati és a pozsonyi kerület területén”

– írja az SHMÚ.

Lokálisan azonban nagyobb csapadékösszegek is előfordultak, elsősorban az Alacsony-Tátra kiterjedtebb térségében: Dóvalnál 99 mm-t, Magurkánál 118 mm-t, a Deményfalvi-völgyben – Jasná állomáson pedig 144 mm-t mértek.

Mivel az elmúlt éjszaka, és különösen a mai nap folyamán nyugat felől jóval hidegebb légtömegek érkeztek, a hegyek magasabban fekvő részein fokozatosan havazás jelentkezett, és az ország északi tájain már 800 méter felett is havazott”

– teszi hozzá az SHMÚ.

Megosztás
Címkék