Határtalan kerékpáros ismeretbővítés - KÉPEKKEL
A szlovák-magyar határ mentén az elmúlt években egyre több kerékpárút épült ki, a bringások pedig szívesen tekernek át akár ezeket is használva másik országba, ahogy történt ez szombaton Medve községnél is.

A Csallóköz Natúrpark szervezésében megvalósult rendezvényen Hervay Rozália vezetésével Medve, Szap, Kulcsod bringásai, köztük az éppen ott táborozó gyerekekkel előbb megismerkedhettek a biztonságos és határon átnyúló kerékpározás fő szabályaival a közlekedésrendészet munkatársainak köszönhetően, majd volt lehetőség vérnyomásuk és vércukorszintjük megmérésére is a helyi vöröskereszt szervezetének köszönhetően.
A hasznos információk begyűjtése után a CsavarGO kerékpártúrán közel százan kerékpárra pattantak majd találkoztak a Hobbikerékpárosok Országos Klubja győri csoportjának tagjaival, akik ezen a hétvégén áttekertek a Csallóköz déli csücskébe.
A szigetközieket vadgulyással fogadták a szervezők és a helyi vadászok, majd megtekintették a medvei árvíz emlékművét és a csallóközi állatvilág megismerésével folytatódott a baráti program, amelyet mint a szervezők kérdésünkre elárulták, továbbiak követnek majd a határ mindkét oldalán.