2023. június 22., 14:22

Gyógyítás méhekkel Sőregen

A méhterápiával való egészségmegőrzés és gyógyítás a világ minden táján évezredek óta használatos. A méhterápia, vagy más néven apiterápia Dr. Beck Bodog magyar orvoshoz köthető. A szót a méh latin neve appis és a görög terapia szóból alkották meg. Eleinte kizárólag a méhcsípéssel való gyógyításra használták a kifejezést, később ez magába foglalt mindenféle kaptárterméket, illetve az ezeket felhasználó gyógymódokat.

Apiterápia
Fotó: Nagy Andrea

Szlovákiában egyre több méhesház épül. Mag István tavaly tavasszal kezdte a házikó építését, és négy hónap alatt elkészült vele. Hangsúlyozta, hogy a kivitelezésnél rendkívül fontos, hogy a ház belülről semmilyen festékanyaggal ne legyen lekezelve, teljesen natúrnak kell maradnia. Kívülre pedig természetes összetevőkből álló, lenolaj festéket használt. István hat éve lett regisztrált méhész. Azelőtt édesapja méhészkedett, tőle vette át ezt a hobbit. István abba is beavat, hogy az apiházban elhelyezett kaptárok kíméletes otthonai a méhcsaládoknak. A kaptárlevegő számos betegségre van jó hatással.

Itt fekszenek a látogatók, alattuk pedig a méhecskék a kaptárban”

– mutatja a méhesházban lévő fekvőhelyet Mag István, méhész, amely alatt két kaptár található. Ez összesen 4 nagy méhcsalád, azaz 200 ezer méh otthona. Az apiterápiás házban a méhek segítségével gyógyulhatnak, pihenhetnek az érdeklődők.

„Befekszünk az apiházba a méhecskék fölé, ők a rezgésszámukkal felemelik a mi rezgésszámunkat, ezáltal a test gyorsabban gyógyul. Úgyhogy helyreállítja a testünk biorezgéseit” – avat be Mag István.

Az emberi test biorezonanciája 7,83 Herz körüli, betegség esetén ez lecsökken, így könnyebben elkaphatjuk a fertőzéseket. György Mónika, állandó fülzúgásra panaszkodott, mielőtt elkezdte látogatni a méhesházat. Mint elmondta, néhány alkalom után megszűntek a panaszai.

Az apiterápiás kezelést légzőszervi betegségben, depresszióban, szív-és érrendszeri betegségben szenvedőknek is ajánlják.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.