2024. április 19., 20:34

Fontos az informatika népszerűsítése

Huszonkilencedik alkalommal szervezték meg az Infoprog 2024-et, a szlovákiai magyar középiskolák országos informatikai versenyét és a kárpát-medencei magyar középiskolák versenyét. Idén Szlovákia, Szerbia, Románia és Magyarország 15 iskolájából 100 versenyző vett részt a levelező fordulóban, végül 60 diák került a döntőbe, melyet a Füleki Gimnáziumban tartottak.

Infoprog 2024
Fotó: Nagy Andrea

Az idei megmérettetést a Miskolci Egyetemmel karöltve rendezték meg. Az előző évekhez képest némi változás történt a verseny menetében.

Hibrid megoldást választottunk, ami azt jelenti, hogy a felhasználói és a programozói kategória kedden versenyzett. A zsűri két napon keresztül értékelte az eredményeket, pénteken pedig a számítástechnikai vetélkedő zajlott”

– részletezte Tomolya Róbert, tanár, szervező.

A tanárok a feladatok kidolgozása során arra is kíváncsiak voltak, hogy mennyire tájékozottak a diákok a friss eseményekről, amelyek az informatika világában történnek.

Infoprog 2024
Fotó:  Nagy Andrea

„Idén tíz versenyszámot raktunk össze. Voltak olyan kérdések, amire igaz hamissal kellett válaszolniuk. Olyanok, ahol teszt-szerűen A,B,C lehetőség közül kellett választani. És olyan hosszabb lélegzetvételű rész is, ahol az általános számítástechnikai tudásukat próbáltuk fölmérni, ami tulajdonképpen akár az érettségihez is fontos. Illetve volt játékosabb jellegű, például activity-szerű, most mutasd meg játék” – avatott be Molnár László, tanár, szervező.

A megmérettetés mellett, az ilyen találkozások lehetőséget biztosítanak a tapasztalatcserére is, melyet az informatika oktatásának helyzetéről és lehetőségeiről folytattak a tanár kollégák, hangsúlyt fektetve a szlovákiai, romániai, szerbiai és magyarországi sajátosságokra. Szabó Zsolt, nyugalmazott tanár, a Budapesti Gazdasági Főiskola Salgótarjáni Intézetének oktatójaként a kezdetektől segítette a verseny szervezőinek munkáját.

A kezdetekkor  óriási volt a szakadék a magyarországi informatikai, infótechnológiai és a szlovákiai helyzet között. Jó volt látni, ahogy az a szakadék megszűnt, ahogy a szlovákiai helyzet egyre inkább fejlődött. Mi Magyarországon is fejlődtünk, de azok a rohamléptek, ahogy utolértek bennünket a szlovákiai iskolák diákjai hardverben, gondolkodásmódban, tudásban, az nagyon szép látvány volt”

– mondta Szabó Zsolt.

A versenynek továbbra is az a célja, hogy népszerűsítse az informatikát, felhívja a diákok figyelmét arra, hogy érdemes és hasznos informatikát tanulni.

Kapcsolódó cikkeink

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.