2020. augusztus 23., 15:18

Festői környezetben táboroztak

2020. augusztus 8–16. között tartották a rimaszombati és a füleki cserkészek közös nyári táborát. A cserkésztábor az idén két részből állt; az első fele volt az ún. állótábor, a második a mozgótábor, amelynek során vándorbotot ragadtak, és mindig más helyen éjszakáztak a kalandvágyó cserkészek.

Az állótábor helyszíne a derenki várrom tövében elterülő, festői szépségű völgy volt. Az aprócska Gömörispánmező község szomszédságában található kiváló táborhelyre 16 év után tértek vissza a gömöri cserkészek.

A táborban három csapat több mint 60 fővel vett részt: a rimaszombati 4. Számú Hatvani István Cserkészcsapat és a füleki 47. Számú Koháry István Cserkészcsapat mellett az idén első ízben a gútai 74. Sz. Palkovich Viktor alakuló Cserkészcsapat néhány tagja is eljött. 

A fiatalokat meglátogatták a rimaszombati öregcserkészek is, az 503. Számú Tompa Mihály Öregcserkész-klub tagjai, Jávorszky Zoltán Tibor vezetésével, sőt tiszteletét tette köztük a 97. életévében járó Kálmán László, a helyi cserkészet egyik újraalapítója, akit példaértékű orvosi és cserkészvezetői munkája elismeréseként tavaly Magyar Ezüst Érdemkereszttel tüntettek ki.

Mihály Dávid rimaszombati csapatparancsnok hetilapunknak elmondta, hogy az első nap a táborépítés jegyé-ben telt.

– Ilyenkor felállítjuk a sátrakat, elkészítünk mindent, ami az alapfelszereltséghez tartozik. A napirend általában hasonló, az ébresztőt a reggeli torna, reggeli, majd a zászlófelvonás követi. A délelőtti és délutáni foglalkozásokat igyekeztünk változatosan összeállítani.

Rengeteget játszottunk, főleg métát, számháborút, de modelleztek is, és a vizes rohampálya sem maradhatott ki a sorból. Voltunk fürödni Meleghegyen, ahol kajakozni is lehetett.

Esténként pedig tábortűz és csillagfigyelés zárta a programot – sorolja Mihály Dávid.

A táborban vasárnap Szarvas László református lelkipásztor tartott istentiszteletet, Gaál Lajos geológus pedig a Derencsényi-karsztot és a környék állatvilágát mutatta be a cserkészeknek.

cserkészet

– Régóta cserkészkedem, de az elmúlt időben kevésbé voltam aktív, így a táborokat is mellőztem, egyéb tevékenységek miatt kevesebb szabadidőm volt. Nagyon örülök, hogy sikerült ide eljutnom. Jó a tábor hangulata, úgy gondolom, hogy ez a két csapat mindig is közel állt egymáshoz, és jól tudott együttműködni. Hasonló a mentalitásunk, egy vidékről származunk. A gyerekek is nagyon élvezték, a létszám családias, a helyszín is megfelelő, nagyon örülök, hogy megvalósult a tábor, és részt vehettem rajta – összegezte Varga Bence füleki cserkész.

A mozgótábor a 12 éven felülieknek szólt, itt csak a táborozók harmada vett részt. Ennek lényege, hogy a cserkészek a hátukon cipelik minden egyéni felszerelésüket, csakúgy, mint a sátrat, a hálózsákot és az ennivalót. A naponta megtett 10-12 km után mindig máshol vernek sátrat éjszakára, s reggel továbbindulnak az úton. Az idei cél az eredeti táborhelytől kb. 43 kilométerre fekvő Murány volt. 

Megjelent a Magyar7 2020/34. számában. 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.