2023. május 22., 15:29

Felvidéki elnöke lett a Magyar Ifjúsági Konferenciának

A Kárpát-medence ifjúsági szervezeteit tömörítő Magyar Ifjúsági Konferencia Szabadkán tartotta tisztújító közgyűlését. A magyar ifjúság legkiterjedtebb ernyőszervezete közel negyedszázados működése alatt először választott felvidéki elnököt. 

MIK
Fotó: MIK archívum

Magyar Ifjúsági Konferencia Egyesület 40. közgyűlésén Edmár Attilát, a dunaszerdahelyi CSEMADOK alapszervezet elnökét, az Esterházy Akadémia korábbi diákját választotta meg a MIK új elnökének. Edmár portálunknak adott nyilatkozatában arról beszélt, elnökként elsődleges célja lesz, hogy

a MIK segítsen felerősíteni a Kárpát-medencei magyar fiatalok hangját.

Edmárt a Via Nova - A Jövő Szövetsége Ifjúsági Csoport jelöltje a tisztségre.

edmár attila
Fotó:  Nagy Attila/dunaszerdahelyi.sk

A frissen megválasztott elnök úgy fogalmazott, 

az ember Isten által teremtett természet része, és ahogy a természet sem tűri tétlenül a szétszakítottságot, úgy az ember sem. Ahogy Dunaszerdahelyen, mi sárga-kékek énekeljük: Egy vérből valók vagyunk.”

A Magyar Ifjúsági Konferencia Egyesület 1999-ben azzal a céllal jött létre, hogy szervezeti, intézményi keretek között is biztosítsa a Kárpát-medencei magyar fiatalság együttműködését, közös gondolkodását. Ahogy credojukban fogalmaztak, "össznemzeti választ" kellett adni a magyar fiatalság jogi és területi szétaszakítottságára. 

A Magyar Ifjúsági Konferencia, a korábbi évekhez hasonlóan, ezúttal is zárónyilatkozatot fogadott el. A szerkesztőségünkhöz eljuttatott dokumentumból kiderül, a MIK elítéli nemcsak a Munkácsi Kistérségben zajló magyarellenes atrocitásokat, hanem a

szlovák belügyminisztérium által, társadalmi egyeztetés nélkül előkészített közigazgatási rendszert módosító tervezetet, amely a magyar tömb végső megbontását okozza".

A MIK csatlakozik a Nemzeti Ifjúsági Tanács, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája, a Doktoranduszok Országos Szövetsége és a Felsőoktatási Kollégiumok Országos Szövetsége kezdeményezéséhez, akik azt szeretnék elérni, hogy az Európai Parlament meghallja a 21 magyarországi modellváltó egyetemen tanuló magyar és külföldi fiatalok véleményét az Erasmus+ programok korlátozása kapcsán.

Mivel az intézkedés nyomán 182 ezer hallgató veszítheti el a nemzetközi tapasztalatszerzés lehetőséget, valamint külhoni magyar fiatalok is eleshetnek az Erasmus+ segítségével történő anyaországban való tanulástól, a helyzetet minél előbb meg kell oldani.

Mivel a román Legfelső Bíróság nem régiben újra megsemmisítette azt a rendeletet, amellyel korábban engedélyezték a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Katolikus Teológiai Líceumának működését, a MIK együttérzését fejezi ki és kiáll az intézmény pedagógusai és diákjai mellett - derül ki a zárónyilatkozatból.

Kapcsolódó cikkeink

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.