2022. október 12., 08:56

Elindult Felvidék első online ügyvédi szolgáltatása – magyarul is

Immár Felvidéken is elérhető a Magyarországon egyre népszerűbb online ügyvédi szolgáltatás, a Legisly. A kezdeményezés meghonosítása a kisebbségvédelemmel is aktívan foglalkozó jogász, Nagy Dávid nevéhez fűződik.

törvény jog bíróság ügyvéd
Fotó: unsplash.com

A vállalkozás lényegét talán a cég honlapján látható köszöntő foglalja össze legjobban: a Legisly célja, hogy „a jog közérthető és emberközeli legyen és a jogi szolgáltatásokat a rendelkezésünkre álló 21. századi technológiával időtől és helytől függetlenül tegyük mindenki számára elérhetővé, ezáltal összekössük a jogkereső közönséget a szakértőkkel”.

A koncepció tulajdonképpen igen egyszerű, a modern online kommunikációs platformokat kihasználva úgy nyújtani minőségi és szakmailag feddhetetlen jogi szolgáltatást, hogy közben az ügyfélnek ki sem kell mozdulnia saját otthonából.

Cégalapítások, cégmódosítás, jogi szaktanácsadás, szerződések jogi felülvizsgálata – megannyi szolgáltatás, amelyet mostantól a felvidéki magyarok is igénybe vehetnek, természetesen akár magyarul is.

nagy dávid
Fotó:  Katona Tamás

Nagy Dávid, aki a Legisly szlovákiai meghonosításáért és szolgáltatásaiért felel, portálunk érdeklődésére elmondta, Szlovákiában több cég is vállal online cégalapítást vagy dolgoz ki online sablonszerződéseket. Abban azonban a Legisly kifejezetten innovatív, hogy a szolgáltatás mögött jogvégzett szakemberek, ügyvédek állnak. Ilyenből csak egy-kettő akad a szlovákiai piacon, magyar nyelven elérhető viszont mind ez idáig nem volt. Ebben egyedülálló a Legisly.

Tulajdonképpen ez az első magyar nyelven is működő online ügyvédi iroda Szlovákiában! A szolgáltatásaink igénybevételéhez ki sem kell mozdulni otthonról.”

- mondja Nagy, hozzátéve, hogy tulajdonképpen egy ügyvédi iroda összes szolgáltatását elérhetővé teszik online, sőt egy ügyesen összerakott applikáció formájában is. A szakember azt mondja, bármilyen olyan ügyben, amellyel egy átlagpolgár ügyvédi irodát keresne fel, bátran fordulhat a Legisly-hez, egyetlen kivétellel. Büntetőjogi szolgáltatást nem nyújtanak, ehhez az online tér nem megfelelő platform. 

A szolgáltatás igénybevételénél nagy előny, hogy az ügyfél előre tudja, milyen szolgáltatás mennyibe kerül. Teljesen transzparens a működés, mondja Nagy.

Az ügyfél tulajdonképpen egy webshopból választhatja ki, mire van szüksége, ahol világosan látja, miért mennyit kell fizetnie. Nincsenek rejtett vagy utólagos költségek, fix árakon, illetve előre meghatározott óradíjak szerint dolgozunk.”

A bonyolultabb ügyeknél is hasonló a helyzet. A potenciális ügyféllel először egy 15 perces, ingyenes konzultációra kerül sor, majd kap egy árajánlatot, amelyet elfogadhat, de el is utasíthat – az első konzultációért akkor sem kell fizetnie. Ha az ügyfél szeretne az előzetes konzultáció után is együttműködni, az online felületen egyszerűen feltöltheti az aktuális ügyhöz kapcsolódó dokumentumok, így a virtuális asztal másik végén ülő szakember már felkészülten érkezhet a következő megbeszélésre.

Ez persze nem azt jelenti, hogy a megrendelő kizárólag online érintkezhet saját ügyvédjével. Lehetőség van személyes konzultációra is, polgári perek esetén a Legisly ügyvédjei természetesen tárgyalásra is elmennek, ahogy ez egy hagyományos ügyvédi irodánál is szokás.

Nemzetiségi ügyekben is!

Nagy Dávid azt is elárulta, a Legisly szlovákiai leágazása hamarosan kisebbségvédelmi jogi tanácsadással is bővül majd, egyfajta online jogsegélyszolgáltatás keretében – a munkába a tervek szerint a Kisebbségi Jogvédő Intézet is bekapcsolódik majd. Nyelvhasználati problémák, munkajogi kérdések, a szlovák jogrendszer kisebbségvédelemmel összefüggő összes elemével kapcsolatban tud majd tanácsot adni az online ügyvédi iroda. Sőt, külön figyelmet fordítanak majd a földügyi visszaélésékkel, elkobzásokkal kapcsolatos problémákra is - hangsúlyozza Nagy.

A Legisly egy másik, felvidéki magyar szempontból is releváns szolgáltatása lesz az önkormányzatoknak nyújtott jogsegély. „Nap mint nap tapasztalom, az egyre eredményesebb felvilágosító munka ellenére még mindig nagyon sok esetben szüksége van az önkormányzatoknak jogi segítségre, ez érthető is, egy polgármesternek rengeteg mindenhez kellene értenie. Évek óta nyújtok önkormányzatoknak jogi tanácsadást, ez most még elérhetőbbé válik azzal, hogy az online térben is hozzáférhetővé esszük” – zárta Nagy Dávid.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.