2025. február 10., 14:14

Egy gyerek gyújtott fel egy férfit vasárnap Gölnicbányán

Belehalt sérüléseibe az a férfi, aki vasárnap (február 9.) Gölnicbánya központjában szenvedett égési sérüléseket.

rendőrautó
Fotó: Pexels

Az eddigi információk szerint egy gyerek gyújtotta fel, a rendőrség testi sértés miatt indított eljárást – tájékoztatott a közösségi hálón a Kassai  Rendőr-főkapitányság.

Az eset egy bevásárlóközpont előtt történt, a rendőrség több szemtanút is kihallgatott, a kiskorúakat törvényi képviselőjük és szociális gondnok jelenlétében.

A 28 éves férfi kiterjedt égési sérüléseket szenvedett, amikor egy kiskorú a nyomozás eddigi állása szerint szándékosan meggyújtotta a ruháját"

– közölte a rendőrség, hozzátéve, a kiskorú személyt nem lehet büntetőjogilag felelősségre vonni.

Lenka Ivanová kerületi rendőrségi szóvivő elmondta, egy gyerek égő öngyújtóval a férfi háta mögé lépett, a férfi ruhája pedig lángra kapott.

A kiskorú igyekezett eloltani a lángokat, de ez nem sikerült, és a tűz nagyon gyorsan szétterjed a férfi egész ruházatán”

– tette hozzá. Mivel a lángok a teljes ruházatára átterjedtek, a férfi szinte az egész testén égési sérüléseket szenvedett. A légi mentőszolgálat rendkívül súlyos állapotban szállította kórházba.

Az ügyet az iglói rendőrség bűnügyi osztálya vizsgálja.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.