2023. április 17., 19:39

Döntetlen a nógrád-gömöri rangadón Füleken

Újabb nógrádi-gömöri rangadóval folytatódott a III. liga, ezúttal a rimaszombatiak látogattak Fülekre, de hiába szereztek kétszer is vezetést, a győzelem nem jött össze. A losonciak a héten edzőt cseréltek, de az új edzővel is vereséget szenvedtek, mégpedig hazai pályán. Az V. ligában potyogtak a gólok, az ajnácskőiek hat, a ragyolciak öt gólt lőttek, a tornaljaiak viszont hetet kaptak. A VI. ligában tovább növelte az előnyét a losonctamási együttes.

Losonci foci
Fotó: MŠK Novohrad Lučenec

A III. ligában még adósok vagyunk a 21. forduló utolsó eredményével, a húsvéti forduló zárómérkőzésén az utolsó helyen álló fülekiek az éllovasi posztra pályázó iglóiak otthonába látogattak, s bár becsülettel helytálltak, Kurunci  Krisztián öngóljával a hazaiak szerezték meg a vezetést az első félidő közepén, majd a második félidő derekán Baranyi megduplázta a hazaiak előnyét, így az iglóiak átvették a vezetést a héthársiaktól (Lipany), akik Varannón (Vranov nad Topľou) hagyták a pontokat.  Utóbbi csapat a hétvégi fordulóban ahhoz a losonci csapathoz látogatott, amely húsvétkor Rimaszombatban kapott ki meglehetős bírói segédlettel.

A batyiak két tizenegyessel győztek, ráadásul a játékvezető a losonciak játékosát, Kojnokot ki is állította.

A szövetség fegyelmi bizottsága felülbírálta a spori döntését, így Kojnokot nem tiltotta el, játszhatott a varannóiak ellen. A vereség után viszont lemondott Vízteleki János edző, aki az asszisztensével együtt ismét távozott Nógrádból. A hazaiak (Jenčo–Kotora, Fabian, Illés, Püšpöky, Tóth, Daško, Kojnok, Ufrla, Hulec (79. Lichý), Oláh (72. Telek) Vojtech Kováč irányításával készültek fel a mérkőzésre, s a 31. percben Tóth Dániel meg is szerezte számukra a vezetést. A félidő utolsó pillanataiban Milenky azonban egyenlíteni tudott, sőt a második félidőben megszerezte második találatát is, amire a losonciaknak már nem volt válaszuk, így a  losonciak a fülekiek elleni győzelem után második alkalommal maradtak pont nélkül.

A fülekiek ((Páriš–Balázs, Kurunci A (69. Ciceu), Kurunci K, Köböl, Lovyniuk, Elizeuš, Urbancsok, Tangiri, Ciprus, Šulek (64. Metuk) a losonciak után a másik nagy régiós ellenfelet, a rimaszombatiakat (Frühwald–Šoltíšik (65. Oluwaseun Japhet), Petrán, Mrva, Tučný–Oláh (69. Ľupták), Halabrín, Iboš, Gembický, Macejko (89. L. Lupták)–Vujošević)) fogadták, s a hazai szurkolóknak a csapat pocsék szereplése sem vette kedvét, s mintegy hétszázan látogattak ki a mérkőzésre.

A fülekieknek volt miért visszavágniuk, hiszen ősszel Rimaszombatban 4:0 arányú vereséget szenvedtek. Nos, a visszavágás nem jött össze, az öt rózsahegyi játékossal (Frühwald, Mrva, Tučný, Halabrín és Macejko) felálló batyiak két alkalommal is vezetést szereztek, de a fülekiek mindkétszer gyors egymásutánban egyenlítettek. Előbb Kevin Oláh szerzett vezetést az első félidő közepén Bari Jenő védenceinek, amelyre 11 perccel később  Tangiri válaszolt, majd a második félidő közepén Petrán góljára nyolc perc múlva jött a füleki válasz Ciceu Kristóf jóvoltából.

De a fülekieknek már nem sikerült fordítaniuk, így maradt a 2:2, s mivel a fülekiek előtt álló poprádi csapat is meglepetésre pontot szerzett Veszelén (Oravské Veselé), maradt az ötpontos hátrány.

Fülekkel kapcsolatos hír, hogy a füleki származású Patrik Le Giang, aki több szlovák és cseh első ligás csapat kapuját is védte, apai szülőföldjére, Vietnámba  igazolt, ahol az egyik hanoi első ligás csapat kapuvédője lett.

Nógrádi foci
Fotó:  MŠK Novohrad Lučenec

Mivel az iglóiak és a héthársiak is győztek, az élen nem történt változás, a 22. forduló után az 52 pontos iglóiak állnak az élen az 51 pontos héthársiak és a 43 pontos varannóiak előtt.  A rimaszombatiak eddig 34 pontot szereztek, s feljöttek a hatodik helyre, míg a továbbra is 20 pontos losonciak visszaestek a 12. helyre. A fülekiek az eddig szerzett 12 pontjukkal továbbra is az utolsó helyen szerénykednek, s immár tényleg csoda, de legalábbis feltámadás kellene a bentmaradásukhoz.

A 23. fordulóban a rimaszombatiak és a fülekiek már szombaton lejátsszák a bajnoki találkozójukat, ráadásul mindketten idegenben,  az élmezőny két csapatával találkoznak. A batyiak Varannón, míg a fülekiek Bártfán próbálnak szerencsét. A losonciak másnap, vasárnap a sztropkóiakhoz (Stropkov) utaznak.

Potyogtak a gólok a 17. fordulóban az V. ligában, hét meccsen 39 gól esett, ebből az ajnácskőiek hatot, a ragyolciak ötöt lőttek, míg a tornaljaiak hetet kaptak. A táblázat első öt helyén álló csapat kiütéssel győzött, köztük az éllovas poltáriak, akik az utolsó helyen álló tornaljaiakat fogadták.

A hazaiak már a negyedik percben megszerezték a vezetést,  s a 19. percben már 4:0 arányban vezettek. Duczman Tamás ugyan betalált a poltáriak hálójába, egy másik tornaljai, Valaszkay viszont a saját kapujába, így a vége 7:1 lett, s ha nem történik csoda, a gömöriek  valószínűleg jövőre a VI. ligában folytatják majd.

Megtáltosodtak viszont az ajnácskőiek, akik a tornaljaiak hazai legyőzése után Feketebalogon is begyűjtötték a három pontot.

A hatpontos mérkőzésen Molnár Tamás a 26. percben szerezte meg számukra a vezetést, s bár a hazaiak pár percen belül egyenlítettek, de a kezdőrúgás után Šťavina ismét a vendégeket juttatta vezetéshez, majd Balog góljával már 3:1 volt a félidőben a vendégek javára. A hazaiak ugyan nem adták fel és egy gólra ismét felzárkóztak, de a mérkőzés vége a vendégeké volt, előbb Šťavina tizenegyesből, majd Molnár szabadrúgásból duplázta meg a góljai számát, így a vége 6:3 lett az ajnácskőiek javára. Lehet, hogy ez a három pont nagyon sokat ér még a végelszámolásnál.

A negyedik helyen álló ragyolciak a tavalyi nagy vetélytársukat, a nagykürtösieket fogadták, de ezúttal nem volt egy súlycsoportban a két csapat.

Koristek két gyors góljával alapozta meg a hazaiak jókedvét, majd a félidő végén Horváth Gábor is meglőtte a maga szokásos gólját. A második félidőben Tóth Ferenc növelte a ragyolciak előnyét, míg a hajrában Mihályi Sándor játékosedző is betalált, mégpedig tizenegyesből, így a vége 5:0 lett ide.

A tótgyarmatiak Selmecbányára látogattak, ahol az első húsz percben két gólt is kaptak, s Tóth Benjámin góljával ugyan sikerült felzárkózniuk, de a hazaiak két percen belül válaszoltak, így 3:1-es előnnyel várhatták a második félidőt. Ekkor is csak ők lőttek gólt, így 4:1 arányú hazai sikert láthatott a mérkőzésre kilátogató mintegy 70 néző. Mind a poltáriak, mind a mezőköziek (Medzibrod) 40 pontot szereztek eddig, míg a harmadik helyen álló fehérkútiaknak (Príbelce) 38 pontjuk van. Őket követi a 31-31 pontos ragyolci és selmecbányai csapat, az utóbbi időben felemásan teljesítő 25 pontos tótgyarmati csapat újabb vereségével visszazuhant a 8. helyre. Az ajnácskőiek viszont győzelmükkel immár 14 pontosak, s épp a feketebalogiakat megelőzve feljöttek a 11 helyre, míg a tornaljaiak eddig megszerzett 7 pontjukkal reménytelenül az utolsó helyen vesztegelnek.

Csapataink közül a  18. fordulót már április 22-én, szombaton a tavasszal eddig százszázalékos ragyolciak kezdik, akik az élmezőnybe tartozó ladomérmindszentiekhez (Ladomerská Vieska) utaznak. Másnap 16.00 órától a tótgyarmatiak a feketebalogiakat, mjg az ajnácskőiek a listavezető poltáriakat, a tornaljaiak pedig az őket üldöző mezőközieket fogadják.

A VI. ligában a listavezető losonctamásiak a bozitaiak (Buzitka) otthonában arattak 6:1 arányú kiütéses győzelmet, s mivel az óváriaknak csak egy pontra futotta a forduló rangadóján Csábon, így megnövelték az előnyüket. 300 néző várta az óváriakat  Csábon, de gólt nem láthattak. A forduló legtöbb gólja Dacsólámon (Dačov Lom) született, ahol a vendég alsósztregovaiak 6:2 arányban diadalmaskodtak. 4-4 gólt láthattak a nézők Ipolynyéken, Nagyrőcén és Lukanényén is, az első két helyszínen a hazaiak 4:0 arányban győztek a bussaiak, illetve a nyustyaiak ellen, míg Lukanényén a hazaiak megosztoztak a tiszolciakkal a pontokon.

Az ipolynyékiek Skabella góljával már a 9. percben vezetést szereztek a tökutolsó, győzelem nélkül álló bussaiak ellen, de csak a második félidőben tudták felőrölni a lelkes vendégcsapat erejét., Antal és Balogh góljaival növelték az előnyüket, s mivel a bussai Filkus is betalált a saját kapujába, így a végén a közönség 4:0 arányú hazai győzelemnek örülhetett. Nem sikerült viszont begyűjteniük a három pontot a lukanényeieknek, sőt Kriška góljaival két alkalommal is a tiszolciak szereztek vezetést. Előbb Záhorec, majd a mérkőzés hajrájában tizenegyesből Hajtman egyenlített. 150 néző volt kíváncsi az ipolybalogiak feledi vendégjátékára. Rubint a 32. percben szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, Andráši a 75. percben növelte Piszár József védenceinek az előnyét, majd a 90. percben Kókai tett pontot a mérkőzésre a felediek harmadik gólját is megszerezve.

A losonctamásiak immár 48 pontot szerezve 11 ponttal előzik meg az óváriakat s 16 ponttal a csábiakat.

A felediek győzelmükkel 30 pontosak, s ezzel felzárkóztak a negyedik helyre, az ipolybalogiak viszont 28 pontjukkal visszaestek a hatodikra. Őket a 26 pontos ipolynyékiek követik. A táblázatot a 12 pontos lukanényeiek s a mindössze kétpontos bussaiak zárják. Kár, hogy nem jött össze a lukanényeiek győzelme, ez esetben ugyanis megelőzhették volna a dacsólámiakat és a tiszolciakat is.

Már szombaton két mérkőzést lejátszanak a 18. fordulóból, a listavezető losonctamásiak a lukanényeieket, míg a nyustyaiak az ipolybalogiakat fogadják. Másnap a felediek Bussára látogatnak, míg az ipolybalogiak a csábiakat, az óváriak a dacsólámiakat fogadják.