Bíróságra hív a rendőrség – újabb kamulevelekkel spamelnek
A napokban önök közül is többen kaphattak olyan levelet, amelyben a rendőrség bírósági kihallgatásra invitálja önöket. Ne dőljenek be neki!

Az Interpol fejléce alatt a szlovák rendőrség hív bírósági kihallgatásra. Ez így egy kicsit sok együtt...
Fotó:
Rendőrségi felvétel
Van, amikor a csalók a minimális fáradságot sem veszik a kamuleveleik előállításához. Most például Jana Maškarová szlovák országos rendőrfőkapitány nevében, de az Interpol fejlécével küldenek ki leveleket, melyben bírósági kihallgatásra invitálnak.
A levél láthatóan gépi fordítással készült, és hemzseg a jogi képtelenségektől. Azon kedves olvasóink kedvéért, akiknek még életében nem volt dolga sem a rendőrséggel, sem a bírósággal, elmondjuk, hogy a rendőrség nem invitál a bíróságra, és fordítva. A rendőrség minden esetben ajánlott levél formájában továbbítja az idézést.
Ha ön is megkapta ezt a levelet, még véletlenül se menjen el a kihallgatásra, egyszerűen nyomjon a törlés gombra.
Címkék