Aktív nyugdíjas élet Nagymegyeren
Igazi közösségi élet zajlik a nagymegyeri nyugdíjasklubban, a helyi szervezet „kötelékében” évtizedek óta több csoportban is zajlanak foglalkozások.

A nyugdíjasklubot 1992 óta Kovács Katalin vezeti, az 1990-ben létrejött Nagymegyeri Nyugdíjas Szervezet elnöke 2018 óta pedig Varga László helytörténész, aki Szépkorúak szolgálatában címmel a vezetőségi tagok segítségével minden évben megírja a szervezet előző évi történéseit, összefoglalja legfontosabb rendezvényeit. A brosúrát 200 példányban jelentetik meg.
A klubvezető és a szervezet elnöke a garancia arra, hogy a nagymegyeri nyugdíjasok sokrétű, színes programokban vehetnek részt és ezt az utókor számára is jól dokumentálják.
A nyugdíjasok persze már a múlt rendszerben is összegyűltek, de akkor csupán egy helyiséget kaptak, ami nem volt szerencsés, mert volt, hogy bezárták, volt, hogy nem, és sajnos vandalizmus is történt, szó szerint tönkretették a berendezést. Végül már a rendszerváltozás után, 1992-ben döntött úgy az akkori vezetés, hogy egy, a privatizációban nem értékesített régi családi házban, a Fürdő utcában alakítják ki a klubot, s onnantól kezdve szervezett és intézményes módon találkozhattak egymással a nyugdíjasok, ami elősegítette különféle érdeklődésű és tevékenységű nyugdíjas csoportok megalakulását, mesélte Katalin. Akkoriban már olyan lehetőségük is volt a nyugdíjasoknak, hogy heti két alkalommal a nyitás előtt egy órával ingyenesen látogathatták a fürdőt.
Sokhelyütt magát a szervezetet nevezik klubnak, de Nagymegyeren a helyszínt, ahol a szervezet tagjai találkoznak. A nyitvatartási idő alatt bármelyik tag bejöhet, akkor is, ha nincs kötött foglalkozás. A közel 35 év folyamán megesett, hogy újra kellett szervezni a klubot, és 2020. július 1-jétől a helyszín is megváltozott, a klub a volt adóhivatal épületébe (Ifjúsági tér, 1989/28) költözött.
meséli Katalin. A csoport jövőre ünnepli fennállásának 30. évfordulóját. Van azonban egy másik énekkar is, a Vidám Nótázók, amelynek tagjai kedvtelésből énekelnek, de 2024 óta már nem vállalnak fellépéseket. 2022-ben alakult egy turisztikai csoport Ládi Aranka vezetésével, és van egy csoport, akik ülőtornát végeznek rendszeresen. Egy óvó néni, Kósa Zsuzsanna vezeti őket, aki bemutatja a mozgástechnikákat. Van még egy 14 tagú tánccsoport is, amelynek lelkes tagjai különféle koreográfiájú és stílusú táncokat adnak elő a kánkántól kezdve a countryn keresztül a magyaros táncokig. A táncok betanítását a szabadidőközpont tanítónője, Zsemlye Erika vállalta, a szervező-vezető Jakab Cecília.
A másik terület a szervezeti élet, amelynek Varga László a felelőse.
A nyár folyamán és ősszel a nyugdíjasklub udvarán sütögetéssel, gulyásfőzéssel egybekötött beszélgetős kerti partikat is tartanak, továbbá az érdeklődő tagok részére évente egyszer az állam által kapnak 100 eurós üdülési támogatást, amelyet a nyugdíjasok bárhol és bármikor felhasználhatnak a programba bekapcsolódott üdülőhelyek bármelyikén az egész országban. Az egynapos kirándulások is nagyon népszerűek, június 15-én a Fővárosi Nagycirkusz vízi cirkusz előadását tekintették meg. A városnak baráti kapcsolata van Tápiógyörgyével, így tavaly magyarországiak látogattak Nagymegyerre, idén pedig szeptember 20-án a helyiek mennek Tápiógyörgyére.
A nyugdíjas klubot anyagilag támogatja a város, a szervezet pedig önálló jogi személyként pályázik a városi, illetve egyéb forrásokért. Folyamatosan tartják a kapcsolatot a járási elnökséggel, és járási programokat is szerveznek (pl. versmondó fesztivál). A város és a Csemadok által szervezett események közül a nyugdíjasok több rendezvénybe bekapcsolódnak társszervezőkként. Ilyen a májusfa állítás, a városi gyermeknap, vagy a Szent István Napok, de a nyári gyermektáborok alkalmával is meghívják a nyugdíjasokat egy-egy napra, hogy mutassák be a gyerekeknek azokat a régi játékokat, amelyekkel vagy amelyeket ők játszottak gyermekként. Legutóbb pedig az évente a tájházban megvalósuló hagyományos ételek fesztiváljának voltak aktív részesei a nagymegyeri nyugdíjasok.
