A talajközeli ózon koncentrációjának növekedését mérték Nyárasdon
A Dunaszerdahelyi járásban fekvő Nyárasdon az itt elhelyezett megfigyelő állomás adatai szerint a talajközeli ózon koncntrációja túllépte a küszöbértéket.
A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) ezért figyelmeztetést adott ki a szmoghelyzet miatt, amely szombattól (június 20.) érvényes. Erről a weboldalán tájékoztatott.
- közölték a szakértők.
A folyamatot erős napsugárzás és magas hőmérséklet időzi elő. Emiatt a koncentrációja a forró, szélcsendes nyári napokon, a kora délutáni órákban éri el a csúcspontját (ez a nyári vagy fotokémiai szmog).
Az SHMÚ ezért azt javasolja, hogy korlátozzák a szabadban töltött időt, csökkentsék a helyiségek szellőztetését, korlátozzák a szabadban végzett fizikai tevékenységet, és tartózkodjanak azoktól a munkáktól, amelyek más szennyező anyagokat juttatnak a levegőbe, például festés, ragasztás, csiszolás, portalanítás vagy dohányzás.
– fejtették ki a szakemberek