A nép hangja: mit gondol az átlagember a tesztelésről?
A Tőketerebesi járásban – több, hasonló cipőben járó járással együtt – február első hetében immár egymást követő harmadik hétvégén tesztelték a lakosságot. Vajon mit gondol minderről az, akit ugyan nem is kényszerítenek a mintavételen való részvételre, valójában mégis el kell hogy menjen, hiszen nem szeretné elveszíteni munkahelyét. Erre voltunk kíváncsiak akkor, amikor az érintetteket megkérdeztük. Nos, a tesztelés jelenlegi formájával szinte senki sem elégedett.

Az alábbiakban néhány olvasói véleményt idézünk.
"A járvány itt van, saját bőrünkön tapasztaljuk, és ez bizony nem influenza. A nagymamámat hétfőn temettük. A Covid szövődménye okozta tüdőgyulladás vitte el rettenetes szenvedések közepette. A tömeges tesztelés ezen formája semmit sem ér. Kizárólag a teljes lezárás, illetve a PCR-teszt jelentene megoldás. Aki tünetmentes, vígan megfertőz olyanokat, akik akár egy hónapon át is lábadozhatnak."
"Mi már 12 alkalommal vettünk részt a tesztelésen, és ha kell, újabb 12 alkalommal elmegyünk. Ahhoz viszont, hogy ennek értelme is legyen, a fertőzötteknek be kellene tartani a kötelező karantént! Meggyőződésem, hogy miattuk nő a fertőzöttek száma. Haragszanak a kormányra, miközben nem törődnek azzal, hogy mások életével játszanak a nekik bizony ne parancsoljon senki - elv alapján."
"A településünkön élő romák egymás között cserélgetik a maszkokat. Amit az egyik levesz, azt a másik felveszi. De a tesztekkel is ugyanaz történik. Kihasználva, hogy sok az azonos vezetéknevű, mindig az viszi magával a negatív teszt eredményét, aki épp ki akar menni."
"Nem látom, hogy bárki is karanténban lenne. Mi meg, akik itthon vagyunk és betartjuk a szabályokat, lassan belebetegszünk a bezártságba."
"Sajnos, az antigén-tesztek a fertőzés korai szakaszában még nem képesek a fertőzést kimutatni. Az emberek pedig, miután kézhez veszik a negatív eredményről szóló igazolást, elbízzák magukat. Ráadásul több orvos is rosszul kommunikálja a dolgokat. Ha egy négytagú család egyik tagjáról antigén-teszt alapján kiderül, hogy pozitív, míg a többiek negatívak, akkor a háziorvos, ahelyett, hogy PCR-tesztre küldené a három családtagot, azt mondja: maradjanak otthon karanténban. Az is probléma, hogy akik pozitív teszteredménnyel rendelkeznek, nem tartják be a karantént, hiszen nem is ellenőrzi őket senki. Sokszor a munkáltatók sem veszik figyelembe a kormány javaslatait, és ahelyett, hogy otthonról dolgoztatnának, az alkalmazottakat behívják a munkahelyükre.
"Ott, ahol a korlátozások felét sem tartják be, nincs sok értelme a tesztelésnek!"
Bőven akadnak vírusszkeptikusok is, hadd álljon itt az alábbi idézet:
"A tesztelés nem más, mint a hatalommal való visszaélés. A leghatékonyabb eszköz a kormány kezében, hogy fenntartsa a járvány látszatát. Értelmetlen egészséges, tünetmentes embereket tesztelgetni, de a sok millió euróért, ami ilyenkor a zsebekbe vándorol, persze megéri. Ha a tesztek és a zsebek helyett a pénzt a lakosság immunrendszerének erősítésére költené a kormány, akkor egészen más lenne a helyzet. De egyértelműen nem ez a cél!"