2020. október 23., 14:52

A királyhelmeci gimnazisták sikeréről

A Nemzetpolitikai Államtitkárság Határtalanul programjának köszönhetően a királyhelmeci gimnazisták egy virtuális vetélkedőben tehették próbára tudásukat a magyar irodalom, a néprajz, a földrajz illetve a történelem témakörében nem is akármilyen sikerrel.

A Kvinta D osztály diákjai

A Nagy Nyári Határtalanul Vetélkedő első fordulójára augusztus 31-én került sor, amelyen a történelmi Magyarország 10 régiójának középiskolásai mérték össze tudásukat. Fordulónként 20 perc alatt 30 tesztkérdésre kellett helyesen válaszolniuk. Azok között, akik egyenlő pontszámot értek el, a gyorsaság döntött. A feladatokat az összetartozás üzenete kötötte össze.

Mivel a középiskolások most épp távoktatásban vesznek részt, ezért a második helyen végzett sikercsapat, a Kvinta D osztályfőnökét, Kiss Otíliát kérdeztük a részletekről.

Kik az osztály diákjai, és miért vállalták a megmérettetést?

Talán azért, mert az osztályt 10 fiú és csupán 6 lány alkotja, elsősorban műszaki érdeklődésűek.

Egészséges önbecsüléssel megáldott fiatalokról van szó, akik nagyon szeretnek sportolni.

Nem tartom őket kimagasló képességűeknek, ugyanakkor remekül tudnak együttdolgozni. Tisztelik és elismerik egymás erényeit. Már korábban is beneveztem őket a Hungarikum vetélkedőre, sikerrel  is vették az első akadályt, ám a döntő végül elmaradt.

Ami ezt az online vetélkedőt illeti, őszintén szólva nem számítottunk arra, hogy a Felvidéket mi képviselhetjük. Néhány nappal a döntő előtt derült ki, hogy első feladatként egy bemutatkozó filmet kellett készítenünk. Azt a zsűri maximum 10 ponttal jutalmazta. Az itt elért pontszámhoz a döntő napján a háromszor harminc kérdés megválaszolásáért kapott pontszám járult.

A kérdések roppant széleskörő tudást igényeltek a diákoktól, amelyeket ismét teszt formájában kellett megválaszolniuk.

Egy-egy csapat maximálisan 100 pontot gyűjthetett. Erre csupán egy budapesti középiskola diákjai voltak képesek, mi, alig lemaradva, végül a második helyet szereztük meg – mondta Kiss Otília, magyar-matematika szakos tanárnő. Azt is elárulta, a gyerekek nagyon értékes jutalomban részesültek, hiszen osztálykirándulásként egy hétvégét ingyen tölthetnek el Szigetbecse egyik panziójában, és ehhez még pénzjutalom is járul.

A tanárnő, aki immár 6. éve dolgozik a Királyhelmeci Gimnáziumban, tanítványait szívesen küldi történelmi vetélkedőkre is, hiszen ismerve a hazai történelemoktatás gyengéit, legalább iskolán kívüli tevékenység keretén belül felkészítheti őket magyar történelem egy-egy szeletéből. Ami pedig a Határtalanul vetélkedő szellemi fontosságát illeti: a diákok maguk is meggyőződhettek arról, hogy mi, magyarok, bármilyen távol is éljünk egymástől, kultúránk és hagyományaink azonosak, tehát valóban összetartozunk. 
Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.