Pedagógiai lépések előre
A támogató intézkedésekről beszéltek a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége Galánta és Vágsellyei területi választmányának évzáró taggyűlésén a pedagógusok.

Galántán, a Pázmány Péter Alapítvány székházában tartották az évzáró taggyűlést az SZMPSZ tagpedagógusai. Az évzáró konferenciát a területi választmány elnöke, Narancsík Szilvia nyitotta meg.
Pozitívum az is, hogy az alapiskolás diákok számára a magyar kormánnyal karöltve sikerült a pedagógus szervezetnek eljuttatni olyan munkafüzeteket, amelyeket felvidéki magyar ajkú tanárok állítottak össze. A diákok és pedagógusok a geográfia, a biológia, kémia, illetve fizika tantárgyakhoz kaptak így jelentős segítséget.
A jövőben is tervben van a munkafüzetek további kiadása és ingyenes eljuttatása az iskolákba.
A Galántai és Vágsellyei területi választmány tanulmányutat is szervezett óvodapedagósok számára a Magyar Zene Házába és a budapesti Madam Tussaud Múzeumba. A jövőben tervben van egy látogatás a Gyermekek Házába is.
Az országos tanévnyitónak is a Galántai járás adott otthont a nádszegi Szent István plébániatemplomban az idén. A tagszervezet ezúton is köszönetét fejezte ki a nádszegieknek, hogy színvonalas hátteret biztosítottak a rangos eseménynek. Narancsík Szilvia felhívta a tagszervezet helyi elnökeit is, hogy jelöljék szolgálati emlékéremre a nyugdíjba vonuló pedagógusaikat és nyilvános bemutatásra pályakezdő pedagógusaikat is. Manó Ivett, alelnök javaslatára már a kezdő óvodapedagógusokat is bemutatják majd az elkövetkező országos tanévnyitókon.
Az SZMPSZ tagsági díja a jövő évtől hét euróról tíz euróra növekszik majd az országos választmány döntésének értelmében.
A jövő év az SZMPSZ megalakulásának 35. évfordulójának emlékünnepségeinek előkészítéséről szól majd leginkább a szervezet háza táján. Az SZMPSZ-en belül jelenleg két komoly ERASMUS pályázat is fut, az egyik a digitalizációról, a másik az Oktopusz rendszeren belül a felnőttképzésről szól – mindkét pályázatban jelen vannak a Galánta járásbeli területi választmány szakemberei is.
A konferencia fő előadását a Mentorközpont előadója Lancz Mónika tartotta, aki a támogató intézkedésekről beszélt a jelenlevőknek. Körbejárták azt, hogyan lehet egy-egy sajátos nevelési igényű diák esetében kikérni a pedagógiai-pszichológiai központ segítségét, és azt, milyen segédanyagokat bocsájtott ki az iskolaügyi minisztérium a pedagógusok számára a támogatási intézkedések témájában.
Az iskolákon működnie kell az iskolai támogatói csapatnak, első körben a diákok a tanáraiktól, speciális pedagógusoktól kell, hogy segítséget kapjanak, a pedagógiai pszichológiai központban már a második körös – az iskolai támogatói csapat – ajánlása után lehet kivizsgálást kérni.
A támogatás figyelembe veszi a diákok szükségleteit és akadályait egyaránt. Jó, ha ezek az intézkedések még az alsó tagozaton megvalósulnak.
