2020. február 7., 09:52

Látványos fejlesztések zajlanak a Füleki Szakközépiskolában

Fülek egyetlen szakközépiskolája hatalmas változásokon megy keresztül. A sikeres pályázatoknak köszönhetően 1,2 millió eurót fektetnek be új, modern berendezések, gépek, felszerelések vásárlásába, a szakműhelyekbe és a szaktantermekbe egyaránt. Valamint 350 ezer eurót fordítanak az iskola és a tornaterem részleges felújítására. Ezekkel az újításokkal a környék legmodernebb szakközépiskolájává válnak.

Galéria
+4 kép a galériában

Varga Attila, a Füleki Szakközépiskola igazgatója elmondta, a befektetésnek köszönhetően az intézmény szakképzési centrummá válik.

Dél-Szlovákia egyik legjobban felszerelt szakiskolája leszünk, ami pár éves előnyt jelent a mostani vállalkozók, illetve cégek felszerelésével szemben. Így diákjaink előre felkészülnek azokra a változásokra, amelyek a jövőben várják őket”

– nyilatkozta, hozzátéve: őrületes a kereslet a szakmunka iránt, ezért aki az iskola elvégzését követően szeretne munkába állni, biztosan el tud helyezkedni.

Mede Richárd, az iskola tanára a műhelycsarnokokban vezetett körbe.

„Az első ilyen fecskék az új gépek terén az NC megmunkáló gépek- az NC eszterga, illetve két marógép. Ezek már digitális méréssel rendelkeznek, megfelelnek a mai kor igényeinek” – mondta.

De új hegesztőasztalt, hordozható generátoros hegesztőgépet, nagyformátumú faipari CNC megmunkálót is vásároltak.

szakkozep1.jpg

„Utóbbinak 2m x 3m nagyságú lefogató asztala van, melyen nagyformátumú 3D gravírozást, és pontos kivágást tudnak végezni a faipari munkások. De ugyanúgy az elektrotechnika, az automatizáció terén is a legmodernebb Lukasmüller laboratóriumokkal leszünk felszerelve, valamint az autószerelők eszközparkja szintén megújul” – magyarázta.

Az intézményben tizenegy osztályban 206 diák tanul, őket 17 szakképzett tanár és 12 szakképzett mester oktatja. Az iskolát választó diákoknak lehetőségük nyílik tanulmányaikat felépítményi, tanulmányi és szakmunkás szakokon végezni, illetve az alacsonyabb középfokú végzettség is megszerezhető. A jelentkezők a következő lehetőségekből választhatnak: számítógéppel vezérelt megmunkáló és hegesztőberendezések programozója, elektronikai műszerész, autószerelő, asztalos, irodai asszisztens, mezőgazdász, közúti közlekedési szolgáltatások, gépipari gyártás, konfekciógyártás.

A tanulók az iskolán kívüli, szabadidős tevékenységbe is aktívan bekapcsolódhatnak. 17 szakkör áll rendelkezésükre, illetve tanáraikkal együtt részt vesznek különböző versenyeken, kiállításokon, melyeken a saját maguk által készített termékeikkel versenyeznek vagy kiállítják azokat.

„Több saját fejlesztésű géppel rendelkezünk. Ilyen például egy faszárító gép, ami korábban elnyerte a gazdasági minisztérium különdíját. Az újabb projektekből kiemelném a Samsung cég által különdíjjal jutalmazott panelt, ami a hajlítást végzi, illetve tized milliméterre pontosan leméri és levágja a perforált anyagot. Ez egy környékbeli DIN listákat gyártó cégben lett elhelyezve” –mondta Richárd.

Az intézmény vélhetően az új iskolaévtől a duális képzésbe is bekapcsolódik. Ezáltal a diákok a tanintézetben folyó elméleti oktatást a vállalatoknál, cégeknél gyakorlati képzéssel párosíthatják.

Az iskola vezetése bízik abban, hogy a változások meghozzák az eredményeket, ezáltal még vonzóbbá válik az intézmény a diákok számára, és a fejlődés útjára tudnak lépni.

szakkozep1.jpg
Galéria
+4 kép a galériában
Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.