Egy érzékenyebb társadalomért
A Comenius Pedagógiai Intézet nemzetközi projekt keretén belül kutatja a befogadó neveléshez szükséges pedagóguskompetenciákat. A projekt célja, hogy egy átfogó, a pedagógusok és a gyermekek érzékenyítését célzó továbbképzési programot dolgozzanak ki.

Rendhagyó módon, online formában történt meg a Comenius Pedagógiai Intézet égisze alatt zajló, a társadalmi érzékenyítésről szóló pedagógus-továbbképzés záróvizsgája. A képzésről és a projektről portálunkat Markovics Tímea tájékoztatta.
Magára a képzésre Budapesten került sor a Kézenfogva Alapítvány által életre hívott, „Komplex érzékenyítő program“(KÉP) keretén belül.
Az érdeklődő pedagógusok saját élmények alapján sajátították el a fogyatékos embertársak iránti érzékenyítést.
A közelmúltban ők maguk is érzékenyítő témahetet és foglalkozásokat tartottak a saját intézményükben, amelyek
a naszvadi Kisgólya Óvoda, a gútai Tündérkert Óvoda, az ógyallai Feszty Árpád AI és a Komáromi Eötvös utcai Alapiskola falain belül valósultak meg.
Az online megvalósuló vizsga során a pedagógusok bemutatták egymásnak és a tanfolyam-vezetőknek a foglakozásokról készült, képekkel tarkított beszámolókat. A jó hangulatú prezentációk bizonyították, hogy a gyermekek könnyen elfogadóvá és érzékennyé válnak a fogyatékosok élethelyzeteinek megértése iránt – számolt be Markovics Tímea.
A két éven át tartó nemzetközi projektbe a Comenius Pedagógiai Intézet a budapesti Kézenfogva Alapítvánnyal és a marosvásárhelyi Kulcs Egyesülettel közösen vesz részt. A partnerek egy átfogó, a pedagógusok és a gyermekek érzékenyítését célzó továbbképzési programot dolgoznak ki, amely által a jövőben a felvidéki pedagógustársadalom is elsajátítja az inkluzív neveléshez szükséges pedagóguskompetenciákat.