2026. április 9., 10:10

Drucker azt ígéri, megemelik a pedagógusok regionális fizetéskiegészítését

Tomáš Drucker (Hlas-SD) oktatási miniszter szerint várhatóan emelkedik a pedagógusok regionális fizetéskiegészítése, mivel a létfenntartási költségek is emelkedtek. Erről újságíróknak nyilatkozott a kormány szerdai (április 8.) ülése után.

Másként látják
Tomáš Drucker
Fotó: TASR

„Szeretnénk, ha jövőre egy kicsit magasabb lenne a kiegészítés, mivel a kiadások is emelkednek” – mondta, hozzátéve, ez főleg azokban a régiókban segítség, ahol magasabbak a megélhetési költségek.

Főleg a lakhatási költségek, mindenekelőtt erről van szó. Az élelmiszerárak nagyjából mindenütt egyformák, de ha a lakhatásra kell költeni a bevételek 60%-át, az más helyzet”

– tette hozzá.

Drucker azt is kiemelte, kevés a pedagógus, és a munkapiacon sok helyen el tudnak helyezkedni. Mint mondta, emiatt például a fővárosban sokkal nagyobb a pedagógushiány, mert más állásban többet kereshetnek, ezért a regionális fizetéskiegészítést tekinti az egyik megoldásnak. „Én mindent megteszek, hogy több pénz jusson erre” – mondta Drucker.

Megosztás
Címkék