2025. szeptember 1., 09:25

Volodimir Zelenszkij: Letartóztatták az ukrán parlament volt elnökének feltételezett gyilkosát

Letartóztattak egy személyt, akit azzal gyanúsítanak, hogy szombaton Lviv városában lelőtte Andrij Parubij volt ukrán parlamenti elnököt - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán államfő vasárnap éjszaka Telegram csatornáján.

Ukrajna
Fotó: TASR/AP

A gyanúsított személyéről vagy a gyilkosság indítékáról nem hoztak nyilvánosságra részleteket, de Volodimir Zelenszkij közlése szerint a gyanúsított már előzetes vallomást tett.

Az ukrán államfő jelezte továbbá, hogy a szükséges nyomozati intézkedések folyamatban vannak, illetve utasítást adott, hogy a rendelkezésre álló információkat tegyék nyilvánossá.

Az 54 éves Andrij Parubij a Lvivi régió törvényhozója volt, aktívan részt vett a 2014-ben a kijevi Függetlenség terén ("a Majdanon") tartott tüntetéseken. Andrij Parubij 2016 és 2019 között a parlament elnöke, haláláig parlamenti képviselő volt.
Megosztás
Címkék