2026. augusztus 15., 12:03

Ukrajna több száz drónnal támadta Oroszországot

Mintegy 600 drónt indított az éjszaka az ukrán légierő Oroszország felé, az egyik a Moszkvától 850 kilométerre délkeletre lévő Szamara ipari körzetébe csapódott be - közölte szombaton Vjacseszlav Fedoriscsev, a szamarai régió vezetője. 

 

Elegük lett
Fotó: pexels.com

Fedoriscsev a lakossághoz intézett, a közösségi médiában megjelent felhívásában azt mondta, a katasztrófavédelem a helyszínen van, hozzátéve, egyelőre még nem tudni, vannak-e áldozatok. I

ván Noszkov, Szamara város polgármestere a helyszínre érkezve azt mondta, a légvédelem "masszív támadást vert vissza". Hozzátette, hogy károk keletkeztek a város ipari infrastruktúrájában, részleteket azonban nem közölt. Noszkov a Max orosz közösségi oldalon figyelmeztetett, hogy a támadásról szigorúan tilos közzétenni felvételeket, és nyugalomra intette a környéken élőket.

A TASZSZ orosz hírügynökség Andrej Vorobjovra, Moszkva megye kormányzójára hivatkozva azt közölte, a légvédelem nyolc drónt semmisített meg Moszkva fölött, a támadásban ketten megsebesültek, egyikük, egy kilencéves kisfiú súlyosan.

Közben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombaton a Telegramon arról számolt be, hogy Ukrajna csapást mért a Roszkozmosz orosz állami űrvállalathoz tartozó Progressz központra, valamint a Nyizsnyij Novgorod megyében található szavaszlejkai repülőtérre.

"Ma újabb jelentős eredményeket értünk el a nagy hatótávolságú csapásainkkal Oroszország szamarai régiójában: ukrán gyártású Flamingo rakétákkal csapást mértünk a Roszkozmosz egyik kulcsfontosságú vállalatára, a Progressz központra, amely egyebek mellett elektronikai eszközök gyártásával foglalkozik. A létesítmény mintegy 900 kilométerre van a határunktól" - közölte Zelenszkij.

 

Megosztás
Címkék