Újra egyedül maradt Olaszország a bevándorlás kérdésével
Nehéz nyár elé néz Olaszország. A Földközi-tenger migrációs útvonalán érkező tömegek fogadását újra egyedül kell megoldania, a tagországok együttműködése nélkül kell megküzdenie a bevándorlás problémájával.

Az olaszok minden reményüket a nagy presztízsű Mario Draghi kormányfőbe vetették, mégis csalódniuk kellett.
Az öt órán át tartó találkozón csak húsz perc jutott a kérdésre, valódi megoldás keresésére még csak próbálkozás sem volt. A tagállamok nem mutattak hajlandóságot a szolidaritásra és a közös teherviselésre. A világjárvány által meggyengített államok mindegyike a belső nehézségeivel van elfoglalva, senki sem kockáztatja saját belpolitikai egyensúlyát – vonják le a következtetést csalódottan az olasz napilapok az uniós csúcstalálkozó eredményeiről.
– jelenti ki szkeptikusan Susanna Ceccardi, a Liga európai parlamenti képviselője.
– rántotta le a leplet a máltai egyezmény eredménytelenségéről az Il Giornale napilap hasábjain a Liga képviselője.
– nyilatkozta David Sassoli, az Európai Parlament elnöke az ANSA hírügynökségnek.
– sürgetett humánusabb hozzáállást és együttműködést a parlament elnöke. Olaszország közös teherviselésre és szolidaritásra tett felszólítása azonban süket fülekre lelt. A tagállamok távolságtartására Christopher Hein, a római Luiss Guido Carli Egyetem politikai tudományokkal foglalkozó professzora ad magyarázatot.
– indokolja a professzor a kontinens peremén lévő tagállamok távolmaradását. Németországban és Franciaországban választási kampány alatt senki nem vállalja fel szívesen a migrációhoz hasonló kényes témákat, és Pedro Sánchez spanyol miniszterelnöknek sem sikerült még megemésztenie a madridi vereséget. A nehézségektől terhes történelmi pillanatban minden tagország saját belső érdekeinek védelmével van elfoglalva. Az olaszok azonban továbbra is abban reménykednek, hogy a június 24–25-én esedékes legközelebbi brüsszeli csúcstalálkozóról nagyobb sikerrel tér majd vissza Mario Draghi.